Párizsi döntetlennel búcsúzott a Szeged

PSG-Szeged_Hansen_465A MOL-Pick Szeged 30-30-as döntetlent játszott a francia Paris Saint-Germain otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati visszavágóján, így búcsúzott a sorozattól.

Az első, hazai mérkőzést 30-27-re elveszítő szegediek közül a visszavágón csak a horvát Alen Blazevic hiányzott sérülés miatt.

Balogh Zsolt szerezte a meccs első találatát, amivel a párharc során először vezetett a magyar csapat. A folytatásban felváltva estek a gólok, majd 9-8-nál már a hét francia világ-, két dán olimpiai és egy német Európa-bajnokkal játszó PSG állt jobban.

A szegediek sokkal felszabadultabban, magabiztosabban és bátrabban kézilabdáztak, mint múlt vasárnap, José Manuel Sierra remekül védett, ennek köszönhetően a hajrában már hárommal vezettek (13-16), a szünetben pedig egygólos előnnyel várhatták a folytatást.

A magyar együttes sérülés miatt elveszítette Szergej Gorbokot, az orosz balátlövő a második felvonásban nem tudott visszatérni a pályára. Emberhátrányból kétszer is betaláltak a szegediek, és ezt követően is gyorsak, pontosak voltak, így

a negyvenedik percben 25-21-re vezettek.

Idáig az idény egyik legjobb teljesítményét produkálta a vendégcsapat, ekkor viszont elérkezett a meccs fordulópontja.

A Szeged játékosai fáradni látszottak, a PSG minden apró hibájukat kihasználta, és a játékvezetők is a hazaiakat segítették a kritikus szituációkban. A magyar együttes 13 percen keresztül nem szerzett gólt, mert a párizsi kapusok és védők teljesítménye jelentősen javult. Végül döntetlennel zárult az összecsapás.

A PSG legeredményesebb játékosa a dán Mikkel Hansen volt hét góllal.

Férfi kézilabda BL, negyeddöntő, visszavágók:

Paris Saint-Germain — MOL-Pick Szeged 30-30 (16-17)
PSG: Omeyer, Skof (kapusok), Abalo 4, Accambray, Barachet, Gensheimer 4, Hansen 7, L. Karabatic 6, N. Karabatic 3, Kounkoud, Möllgard, Nahi, Narcisse 1, Nielsen 1, Remili 2, Stepancic 2.
Szeged: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 8, Bánhidi 3, Bodó 4, Bóka, Buntic, Gaber 1, Gorbok 4, Källman 2, Obranovic 3, Rodriguez Alvarez 1, Skube 3, Sostaric 1, Thiagus Petrus, Zubai.

Továbbjutott: a PSG 60-57-es összesítéssel.

Barcelona (spanyol) — THW Kiel (német) 23-18 (13-9)

Továbbjutott:
a Barcelona 49-46-os összesítéssel.

Az elődöntő párosításait kedden sorsolják. A négyes döntőt június első hétvégéjén rendezik Kölnben.