Paulinho mesterhármasa Uruguay ellen

PaulinhoA 2018-as labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjében Brazília magabiztosan nyert idegenben, míg Argentína mindössze egy Lionel Messi által értékesített büntetővel győzött Chile ellen.

Montevideóban a 9. percben az AS Roma kapusa Alisson gólhelyzetben az öt és felesen húzta el Edison Cavani lábát. A hazaiak javára megítélt büntetőt a sértett a jobb alsó sarokba bombázta (1-0).

Tíz perccel később Neymar tette le a labdát a középen felfutó Paulinhónak (a képen), aki 23 méterről kilőtte a bal felső sarkot (1-1).

Az 52. percben Martin Silva hárított egy 16 méterről leadott lövést, ám a kippattanót Paulinho helyezte az uruguay-i hálóba (1-2).

A 74. percben egy előrevágott labdára sprintelt Neymar, aki lerázta magáról a védőket, majd átemelte a labdát az uruguay-i kapuson (1-3).

Végül a 92. percben Dani Alves a hazaiak 16-osán belül vette át a labdát, a kapu elé tekert, ahol az érkező Paulinho bólintott a hálóba (1-4).

A 28 éves középpályás, aki mindössze két évet játszott Londonban a Tottenham Hotspur csapatában két évvel ezelőtt a kínai Guangzhou Evergrande csapatához szerződött. Paulinho a válogatottban tavaly ősszel Argentína ellen volt eredményes,  a 2013-as Konföderációs Kupa elődöntőjében Uruguay ellen szerzett győztes gólt.

Argentína Buenos Airesben fogadta Chilét, a 16. percben Fuenzalida mellett Angel di Maria óriási esett a 16-oson belül. A brazil Sandro Ricci játékvezető büntetőt ítélt, Lionel Messi pedig ballal a kapu bal oldalába helyezett (1-0).

Mivel Kolumbia James Rodriguez egyetlen találatával nyert Bolívia ellen, így a vereséget szenvedett Chile visszacsúszott a dél-amerikai csoport 6. helyére.

Kolumbia kedden Ecuadorba látogat, míg Argentína Bolíviában vendégeskedik. Szerdán Brazília Sao Paulóban fogadja Paraguay-t.

Vb-selejtező, Dél-Amerika:

Uruguay – Brazília 1-4 (1-1)
Gól: Edison Cavani (9., 11-es), ill. Paulinho (19., 52., 90+2.), Neymar (74.)

Argentína – Chile 1-0 (1-0)
Gól: Lionel Messi (16., 11-es)

Venezuela – Peru 2-2 (2-0)
Gól: M. Villanueva (24.), R. Otero (40.), ill. A. Carrillo (46.), P. Guerrero (64.)

Paraguay – Ecuador 2-1 (1-0)
Gól: B. Valdez (12.), J. Alonso (65.), ill. F. Caicedo (70., 11-es)

Kolumbia – Bolívia 1-0 (0-0)
Gól: James Rodriguez (83.)