Pavljucsenkova a legjobb 16 között

Russia's Anastasia Pavlyuchenkova celebrates beating Ukraine's Elina Svitolina in their women's singles third round match on day five of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 20, 2017. / AFP / PAUL CROCK / IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE (Photo credit should read PAUL CROCK/AFP/Getty Images)

Anasztázia Pavljucsenkova. Fotó: Paul Crock/AFP/Getty Images

Már a legjobb 16 között összejött a Kei Nishikori – Roger Federer rangadó az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságon. A nőknél Babos Tímea párospartnere bejutott a legjobb 16 közé.

Pénteken a férfiaknál két kiemelt búcsúzott, az ausztrál Bernard Tomic nem bírt Daniel Evansszal, a brit játékos két rövidítést megnyerve nyert három szettben a hazaiak kedvence ellen. A 26 éves brit teniszező következő ellenfele a 12 tornagyőzelmet számláló Jo-Wilfried Tsonga lesz.

A 4. helyen kiemelt Stanislas Warinka és Andreas Seppi is odaajándékozta az első játszmát ellenfelének, majd mindketten innen fordítottak. A svájci és az olasz teniszező 12. alkalommal játszik egymás ellen, az eddigi állás 8-3 Wawrinka javára.

A német Zverev testvérek közül Mischa Zverev legyőzte Malek Jazirit is, a negyeddöntőben a világelső Andy Murray ellen léphet pályára. Kilenc évvel fiatalabb öccse Alexander szombaton Rafael Nadallal mérkőzik a legjobb 16-ba kerülésért.

Sima három játszmában nyert Roger Federer és Kei Nishikori is, a svájci teniszező a 10. helyen kiemelt Berdych-et győzte le könnyedén. Federer és Nishikori 2014-ben és 2015-ben is az év végi világbajnokságon játszott egymás ellen, mindkétszer a svájci játékos nyert a csoportküzdelmekben. Nishikori utoljára a 2014-es Miami torna negyeddöntőjében tudta legyőzni Federert 6:3, 7:6(4) arányban.

A nőknél a 11. helyen kiemelt Jelina Szvitolina kiesése, illetve az őt legyőző Anasztázia Pavljucsenkova győzelme jelentette a legnagyobb meglepetést. Babos Tímea partnere két és fél óra alatt győzte le ukrán ellenfelét. Pavljucsenkova hatszor vette el Szvitolina adogatójátékát ugyanakkor 14 bréklabdát hárított. A nyolcaddöntőben az a  Szvetlana Kuznyecova lesz az ellenfele, aki csak 3 óra 36 perc alatt tudta leggyűrni Jelena Jankovicsot. A döntő szettben 9-7-re nyert az orosz teniszezőnő.

Kuznyecova és Pavljucsenkova nyolcadik alkalommal játszik egymás ellen, az állás 5-2 Szvetlana javára. A Roland Garroson tavaly Kuznyecova nyert 6:1, 6:4 arányban, ám idén Sydney-ben Pavljucsenkova győzött 7:5, 6:3, arányban.

Óriási csatában nyert Coco Vandeweghe a kanadai Eugenie Bouchard ellen, 40 nyerő ütésével az amerikai lány nyerte meg a 2 óra 21 perces mérkőzést. A 25 éves Vandeweghe következő ellenfele a világelső Angelique Kerber lesz, akit még nem tudott legyőzni.

Ausztrál Open

Férfiak, 3. forduló:

Andy Murray (brit, 1.) – Sam Querrey (amerikai, 31.) 6:4, 6:2, 6:4
Mischa Zverev (német) – Malek Jaziri (tunéziai) 6:1, 4:6, 6:3, 6:0
Roger Federer (svájci, 17.) – Tomas Berdych (cseh, 10.) 6:2, 6:4, 6:4
Kei Nishikori (japán, 5.) – Lukas Lacko (szlovák) 6:4, 6:4, 6:4
Stan Wawrinka (svájci, 4.) – Viktor Troicki (szerb, 29.) 3:6, 6:2, 6:2, 7:6(7)
Andreas Seppi (olasz) – Steve Darcis (belga) 4:6, 6:4, 7:6(1), 7:6(2)
Jo-Wilfried Tsonga (francia, 12.) – Jack Sock (amerikai, 23.) 7:6(4), 7:5, 6:7(8), 6:3
Daniel Evans (brit) – Bernard Tomic (ausztrál, 27.) 7:5, 7:6(2), 7:6(3)

Nők, 3. forduló:

Angelique Kerber (német, 1.) – Kristyna Pliskova (cseh) 6:0, 6:4
Coco Vandeweghe (amerikai) – Eugenie Bouchard (kanadai) 6:4, 3:6, 7:5
Sorana Cirstea (román) – Alison Riske (amerikai) 6:2, 7:6(2)
Garbine Muguruza (spanyol, 7.) – Anastasija Sevastova (lett, 32.) 6:4, 6:2
Mona Barthel (német) – Ashleigh Barty (ausztrál) 6:4, 3:6, 6:3
Venus Williams (amerikai, 13.) – Ying-Ying Duan (kínai) 6:1, 6:0
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 24.) – Jelina Szvitolina (ukrán, 11.) 7:5, 4:6, 6:3
Szvetlana Kuznyecova (orosz, 8.) – Jelena Jankovics (szerb) 6:4, 5:7, 9:7