Péni István kevéssel maradt le a légpuska döntőjéről

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 14. Péni István a riói nyári olimpia férfi kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett versenyszámának alapversenyében az Olimpiai Sportlövőközpontban 2016. augusztus 14-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

MTI Fotó: Illyés Tibor

A magyarok közül Péni István szerepelt a legjobban a müncheni sportlövő világkupa-verseny pénteki nyitónapján, ám kevéssel ő is lemaradt a nyolcas döntőről légpuskában.

Az ifjúsági olimpiai bajnok, Rióban a 10 méteres számban 13. tehetség – a viadal honlapja szerint – 626,9 körrel zárta a 60 lövéses alapversenyt, s ezzel az óriási, 127 fős mezőnyben a 12. lett, a nyolcadiktól mindössze 9 tizeddel elmaradva.

A másik két magyar közül az olimpiai ötödik Sidi Péter 623,1 körrel az 55., míg Somogyi Péter 621,7-del a 62. helyen zárt.

A nők hasonló számában a legjobb magyar Hanák Gabriella (414,6 kör) lett, aki a 48. pozícióban végzett a 122 puskás között. A nyolcas döntőhöz legalább 418,2 körre volt szükség.