Péntektől a negyeddöntők jönnek

ITAR TASS SAO PAULO BRAZIL JUNE 12 2014 Football fans wearing wigs and hats in the colours of aA labdarúgó-vilgbajnokság nyolcaddöntőjében öt mérkőzésen hosszabbítás volt, így vagy úgy, de valamennyi csoportgyőztes kvalifikálta magát a negyeddöntőbe.

Elsőként a házigazda Brazília jutott a legjobb nyolc közé, de ehhez hatalmas szerencse is kellett: a chilei Pinilla a 120. percben kapufát lőtt. A brazilok 1-1 után, tizenegyesekkel nyertek.

Kolumbia Uruguay elleni nyolcaddöntőjét James Rodriguez döntötte el. A Monaco játékosa az első félidőben világklasszis gólt lőtt, majd a második játékrészben Cuadrado fejespassza után talált a hálóba. Kolumbia 2-0-ra győzött.

Hollandia úgy jutott a legjobb nyolc közé, hogy Fortalezában sokáig Mexikó állt jobban.
Dos Santos góljára Sneijder a 88. percben válaszolt, majd a 94-ben Huntelaar büntetőből szerezte a győztes gólt. Hollandia 2-1-gyel ment tovább.

A görögök nem először jöttek vissza a sírból, Costa Rica ellen – ezúttal hiába. Ruiz Costa Ricának szerzett vezetést, Papasztatopulosz a 91. percben egyenlített. A görögök majd’ egy órát emberelőnyben játszottak, de 11-esek döntöttek, és Costa Rica lépett tovább.

A brazíliavárosi nyolcaddöntő a végére pörgött fel. Franciaországnak a 79. percben Pogba szerzett vezetést Nigéria ellen, majd a 91. percben Yobo öngóljával alakult ki a franciák továbbjutását eredményező 2-0-ás végeredmény.

Németország a vártnál nehezebben jutott be a legjobb nyolc közé. Algéria ellen a rendes játékidő gólnélküli döntetlennel végződött, a hosszabbításban viszont előbb Schürrle majd Özil is betalált. Djabou csak szépített, Németország 2-1-re győzött.

Argentína is alaposan megszenvedett a Svájc elleni sikerért. 90 perc után ez a találkozó is 0-0 volt.  A hosszabbításban Di Maria a 118. percben gólt lőtt, majd a svájci Dzemaili még kapufát fejelt. Argentína 1-0-ra nyert.

Belgium a vb legjobb meccsét játszotta az Egyesült Államokkal. A rendes játékidőben ugyan nem esett gól, a hosszabbításban azonban De Bruyne és Lukaku is eredményes volt. Green szépített, és az amerikaiaknak volt még egyenlítési lehetőségük is, azonban a belgák megtartották a 2-1-et.

A világbajnokság a negyeddöntőkkel folytatódik. Pénteken Franciaország Németországgal, Brazília Kolumbiával csap össze.

Szombaton Argentína – Belgium és Hollandia – Costa Rica összecsapás lesz. A mérkőzéseket magyar idő szerint délután hat órakor és este tízkor játsszák.