Piqué fejese három pontot ért

Fotó: Jose Antonio Sanz/Marca

A címvédő spanyol labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte a cseh csapatot a franciaországi Európa-bajnokság D csoportjának nyitófordulójában.

A spanyolok óriási mezőnyfölényben futballoztak az első félidőben, de csak kisebb helyzetekig jutottak, ezeknek pedig rendre könnyedén állta útját Petr Cech, a csehek kapusa.

A fordulást követően sem változott a játék képe, a spanyolok még nagyobb nyomás alá helyezték ellenfelüket, de képtelenek voltak nehezebb feladat elé a csehek rutinos hálóőrét.

A hajrában úgy tűnt, a csehek kivédekezik a hátralévő időt és szereznek egy pontot, de érkezett Gerard Piqué, aki barcelonai csapattársa, Andrés Iniesta tökéletes beadásából megszerezte a győzelmét érő gólt.

87. perc: röviden szabadítottak fel a cseh védők, a 16-os bal oldaláról Iniesta tekert be élesen, az elől ragadó Piqué pedig három méterről könnyedén fejelte a kapuba (1-0).

A Barcelona védője a válogatottban utoljára hat és fél évvel ezelőtt a bosnyákok ellen vb-selejtezőn szerzett gólt.

D csoport, 1. forduló:

Spanyolország-Csehország 1-0 (0-0)
Toulouse, Stadium de Toulouse, 29 400 néző, v.: Szymon Marciniak (lengyel)
Gól: Piqué (87.)
Spanyolország: De Gea – Juanfran, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Fabregás (Thiago Alcántara, 70.), Busquets, Iniesta – David Silva, Morata (Aduriz, 62.), Nolito (Pedro, 82.)
Csehország: Cech – Kaderábek, Sivok, Hubník, Limbersky – Darida, Plasil – Gebre Selassie (Sural, 86.), Rosicky (Pavelka, 88.), Krejci – Necid (Lafata, 75.)

A D csoport állása: 1. Horvátország és Spanyolország 3-3 pont (1-0), 3. Csehország és Törökország 0-0 (0-1)