Pirlo bombagóljával győzött a Juventus, menetel a Dortmund

Andrea Pirlo. Fotó: gazzetta.it

Az olasz elsőosztályú-bajnokság listavezetője és a Bundesligában a kiesés elől menekülő Borussia Dortmund és péntek este lépett pályára.

Torinóban már az első félidőben kialakult a végeredmény. A 25. percben Emanuelson szögletét Giulio Migliaccio fejelte Gianluigi Buffon kapujába (0-1).

A 39. percben egy jobb oldali beadást Bonucci fejelte kőkeményen kapura, a kipattanó a kapu előtti óriási kavarodás után Fernando Llorentéről került a hálóba (1-1).

A 45. percben Marchisio tette vissza a labdát Andrea Pirlónak, aki mintegy 30 méterről bombázott a bal felső sarokba, a kifelé kanyaródó labda védhetetlenül vágódott a hálóba (1-2).

A német elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban a sereghajtó VfB Stuttgart a kiesés elől menekülő Borussia Dormundot fogadta. A 13. percben Nuri Sahin fehőfejesét tolta oldalra egy óriási robinzonáddal a hazaiak kapusa. 25. percben egy remek vendégtámadás végén Kagawa tálalt Pierre-Emerick Aubameyang elé, aki tíz méterről a kapu bal oldalába helyezett (0-1).

A 31. percben közvetlenül a kapu előtt Nuri Sahin „szedte fel” Niedermeier „evezőit”, a megítélt büntetőt az osztrák Florian Klein értékesítette (1-1).

Hét perccel később Kagawa remek sarkazása után Gündogan helyezett a rövid, bal alsó sarokba (1-2).

A szünetben Jürgen Klopp a szlovén Kampl helyére az örmény Mkhitaryant állította be.

A 89. percben Timo Baumgartl óriási hibát vétett, utolsó emberként rossz labdakezelés után odaajándékozta a labdát Marco Reusnak, aki a kivetődő kapust is kicselezte, majd az üres hálóba gurított (1-3).

Végül a 91. percben egy hazai szöglet után Ibisevic továbbfejelte a labdát, majd Georg Niedermeier stukkolt a kapuba (2-3).

A Dortmund és a Juventus kedden este Torinóban a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében csap össze. A két csapat az emlékezetes 1997-es Bajnokok Ligája döntő óta nem játszott egymás ellen. Tizennyolc évvel ezelőtt a müncheni Olimpiai-stadionban Puhl Sándor játékvezetése mellett Karl-Heinz Riedle már az első félidőben kétgólos előnyhöz juttatta a dortmundiakat. A második félidő derekán Alessandro Del Piero szépített, ám a 70. percben pályára lépett Lars Ricken eldöntötte a trófea sorsát.

Serie A, 24. forduló:

Juventus-Atalanta 2-1 (2-1)
Gól: Llorente (39.), Pirlo (45.), ill. Migliaccio (25.)

Bundesliga, 22. forduló:

VfB Stuttgat-Borussia Dortmund 2-3 (1-2)
Gól: Klein (22., 11-es), Niedermeier (91.), ill. Aubameyang (25.), Gündogan (39.), Reus (89.)