Piros Zsombor döntős az Ausztrál Openen

Piros ZsomborPiros Zsombor újabb, nála magasabban rangsorolt ellenfelet legyőzve bejutott a döntőbe a juniorok versenyében a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Pénteki ellenfelével a múlt héten már találkozott, az 5. kiemelt francia Corentin Moutet-et (29.) a traralgoni verseny döntőjében le is győzte a magyar válogatott játékost, a döntőbe kerülésért tehát vissza kellett vágni az ATP ranglista 501. helyén álló játékosnak.

Zsombor az első szettben kitűnően kezdett, hamar breakelőnybe került és 5-2-re is vezetett, amikor Moutet elvette az adogatását, szerencsére azonban ezt a magyar fiú egyből vissza tudta venni, így 6:3-ra megnyerte az első szettet.

A második játszmában is stabilan kezdett Piros Zsombor, mégis a franciának volt először break lehetősége, 1:1-nél azonban ezt hárította a tavalyi fedettpályás ob győztese és 2-2-nél is két breaklabda hárításával hozta adogatását (3:2). A következő gémben Pirosnak is volt egy breaklehetősége, de nem tudta kihasználni (3:3), saját szerváját pedig egy 13 pontos gémben hozta (4:3).

Érezhetően mindketten jobban odafigyeltek erre a szettre, a francia támadóbb volt, de sok hiba csúszott a játékába, Piros Zsombor kitartóan támadta ellenfele fonákját, ez egy tipikusan egy breakkel eldőlő szett volt.

A francia bátor játékkal hozta a következő adogatását (4:4), majd Zsombor ugyanígy hozta az övét (5:4),a cserénél azonban ápolást kért, jobb térdét kezelték.

A franciának a meccsben maradásért kellett adogatnia ekkor és semmi sem jött össze neki, Zsombor három meccslabdához jutott és ezt ki is használta, 6:3, 6:4-re nyert és bejutott a döntőbe.

A 17 éves Piros 2010 óta az első magyar férfi teniszező, aki a juniorok között döntőbe jutott egy Grand Slam-tornán: akkor Fucsovics Márton Wimbledonban meg is nyerte az utánpótlástornát.

Ausztrál Open, junior

Fiúk, egyes, elődöntő:

Yshai Oliel (izraeli, 4.) – Yibing Wu (kínai, 1.) 4:6, 6:3, 6:2
Piros Zsombor (15.) – Corentin Moutet (francia, 5.) 6:4, 6:4

Lányok, egyes, elődöntő:

Rebeka Masarova (svájci, 1.) – Bianca Vanessa Andreescu (kanadai, 7.) 4:6, 7:6(5), 6:0
Marta Kosztyuk (ukrán, 11.) – Jelena Ribakina (orosz, 16.) 6:1, 7:5

Forrás: huntennnis.hu