Piros Zsombor először győzött le top 100-as játékost

Piros Zsombor meccslabdákat hárítva három játszmában, 3:6, 7:5, 6:1-re nyert kedden az első helyen kiemelt francia Julien Benneteau ellen az Új-Kaledóniában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztorna első fordulójában.

A 18 éves magyar játékos pályafutása során először győzött le top 100-as riválist, ellenfele az 56. az ATP rangsorában.

A világranglistán 631. Piros a selejtezőből két győzelemmel jutott fel a főtáblára, a nyolcaddöntőben pedig az amerikai Noah Rubin (201.) lesz az ellenfele.

A mérkőzés után Piros Zsombor Siklós Eriknek nyilatkozott.

„Próbálok regenerálódni holnapra. Szerencsére esti meccs lesz az is, így tudok aludni, szerintem az is jó meccs lesz. Úgy szervált az elején, amilyet még nem tapasztaltam. Ugyanakkor jó volt érezni, hogy mennyivel felettem van. Alapvetően persze rossz volt ezt megélni, de soha nem tapasztaltam még ilyet. Eddig még nem kaptam ilyen labdákat és ez mindenképp érdekes tapasztalat volt. A második szettre kezdtem jobban látni, hogy mi fog jönni a szervából, úgymond anticipálni és abból már jobban tudtam ritörnözni. Persze az ő ritőrnje is bravúros volt, ami azért nem volt annyira meglepő, 56. a világranglistán. Nagyon sokszor lenyomott a pályáról. Az elején nagyon intenzíven teniszezett, az brutális volt, de a második szettben már nem annyira és picivel több lett a ki nem kényszerített hiba is. Az elején egyébként megilletődötten játszottam, de ez aztán elmúlt. Hajszálon múlt, hogy nem kaptam ki 6:3, 6:4-re, mert 5:4 15:40-nél két meccslabdája volt. Két ászértékű szervát ütöttem, mindkettőt a tenyeresére, és azon múlt az egész. Abból merítettem a legnagyobb erőt.”

Babos Tímea negyeddöntős Sencsenben

Babos Tímea könnyedén jutott be a negyeddöntőbe a 750 ezer dollár (194 millió forint) összdíjazású, sencseni keménypályás női tenisztornán.

A nyolcadik helyen kiemelt Babos (55. a világranglistán) a legjobb 16 között a lengyel Magda Linette-et (72.) győzte le kedden két sima játszmában, mindössze 63 perc alatt.

„Örülök, ma is jól ment a játék. Higgadtan és összeszedetten teniszeztem. Boldog vagyok, mert az ellenfél ugyan nem volt nagy ütőerejű, de annál stabilabb játékos. Szerdán szünnap, csak edzések lesznek. Aztán jöhet az év első negyeddöntője!”

– nyilatkozta a honlapján a 24 éves soproni játékos.

A magyar teniszező következő ellenfele a negyedikként rangsorolt román Irina-Camelia Begu (43.) vagy az orosz Jekatyerina Alekszandrova (96.) lesz.

Shenzhen Open, nyolcaddöntő:

Babos Tímea (8.)-Magda Linette (lengyel) 6:2, 6:1
Marija Sarapova (orosz)-Riske (amerikai) 4:6, 6:3, 6:2
Zarina Diyas (kazah)-Csang Suaj (kínai, 3.) 6:3, 6:7 (5-7), 6:4
Arina Szabalenka (fehérorosz)-Kovinic (montenegrói) 6:1, 6:0

Fucsovics párosban búcsúzott

Fucsovics Márton, oldalán Mihail Kukuskinnal, búcsúzott az első fordulóban az indiai Púnában zajló, 501 ezer dollár (130 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna párosversenyében.

A magyar, kazah duó az első helyen kiemelt Robert Lindstedt, Franco Skugor svéd, horvát duóval találkozott a 16 között, s két sima játszmában szenvedett vereséget.

Fucsovics egyesben még versenyben van, a nyolcaddöntőben – szerdán – a negyedikként rangsorolt francia Benoit Paire-rel csap majd össze.

A púnai torna most először szerepel az ATP-versenynaptárban.

Páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):

Robert Lindstedt, Franco Skugor (svéd, horvát, 1.)-Fucsovics Márton, Mihail Kukuskin (magyar, kazah) 6:4, 6:1