Pisztolyban Antal Balázs és Major Veronika a bajnok

major_veronikaA férfiaknál Antal Balázs, míg a nőknél Major Veronika (a képen) győzött a sportlövők 10 méteres országos bajnokságán, Százhalombattán, amely egyben az utolsó válogatóverseny volt a márciusi légfegyveres Európa-bajnokságra.

A férfiaknál az alapversenyben kifejezetten gyenge eredmények születtek, a későbbi győztes Antal például 558 körrel lett nyolcadik, és csúszott be éppen a fináléba. A 60 lövés a riói olimpikon Tátrai Miklósnak sikerült a legjobban, ám az ő 571 körös teljesítménye sem nevezhető erősnek.

A fináléban Antal Balázs már kifejezetten jól lőtt, és 235,7 körrel diadalmaskodott, megelőzve Tátrait (234 kör) és Kalmár Tamást (214 kör).

A nőknél a csütörtöki junior versenyhez hasonlóan a felnőtteknél is a futócéllövészetből átnyergelt Major Veronika volt az alapverseny legjobbja 383 körrel, három körrel megelőzve a szám 2015-ös Eb-bronzérmesét, a riói olimpián légpisztolyban 17. Tobai-Sike Renátát, és hattal a junior bajnok, riói olimpikon Egri Viktóriát.

A korosztályos versennyel ellentétben ezúttal Major a döntőben is a legjobb volt, 237,6 körös eredményével biztosan, közel két körrel győzte le Tobai-Sikét. A bronzérmet az alapban negyedik Babicz Sára szerezte meg.

A válogatási elvek szerint a három válogatóból mindenkinek a két-két legjobb alaperedményét veszik figyelembe, és az ez alapján kialakult sorrend dönt az utazók kilétéről.

Az ob-n a puskások számait vasárnap rendezik meg, Győrik Csaba szövetségi kapitány pedig a jövő héten tesz javaslatot az Eb-csapatra, melyről szerdán tárgyal majd a magyar szövetség elnöksége.