Pokoli mérkőzésen nyert a Fehérvár AV19

FehervarAV19A Fehérvár AV19 hazai jégen legyőzte a Vienna Capitals együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) negyeddöntős párharcának első mérkőzésén.

Az egyenes kieséses szakasz első mérkőzését óriási várakozás előzte meg Székesfehérváron, ahol 3397 néző jött össze a Raktár utcában.

A találkozót egyértelműen jobban kezdte a Fehérvár, ami a 6. percében érett góllá, Sarauer passzát Fank Banham váltotta gólra (1-0). Nem kellett sokat várni a következő találatra, Sarauer megkerülte a kaput, Kóger Dániel elé tálalt, akinek a lövése átjutott a vendégek kapusán, Zabán (2-0). Az első harmad végén Bois verekedni akart, ledobta a kesztyűit, ám nem akadt partnere, a 10 perces fegyelmi büntetést viszont járt érte.

A 24. percben újabb Sarauer-villanás vezetett eredményre, ugyanis megismétlődött a második Fehérvár-gól forgatókönyve, azaz a hazaiak 55-ös játékosának passzából Kóger talált be (3-0). A második játékrész második felében egyre inkább fogyott a bécsiek türelme, ezt több szabálytalanságuk is jelezte. A vendégek fegyelmezetlensége fehérvári kettős emberelőnyhöz vezetett, amit Banham révén ki is használt (4-0).

A záró játékrész 40. másodpercében szépítettek a bécsiek, majd az 55. és az 59. percben is betaláltak Christian Engstrand kapujába. Bár a végére felzárkóztak 1 gólra az osztrákok, nem forgott komoly veszélyben a győzelem, de jelezte, legközelebb és azután 60 percnyi fegyelem kell mindig. A Fehérvár 4-3-ra nyert, így behúzta a negyeddöntő első mérkőzését. Folytatás vasárnap Bécsben.
EBEL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Fehérvár AV19 – UPC Vienna Capitals (osztrák) 4-3 (2-0, 2-0, 0-3)
Gól: Frank Banham (7., 37., kettős emberelőnyben), Kóger Dániel (10., 24), illetve Fraser (41.), Iberer (55., emberelőnyben), Magowan (59.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó sorozat második összecsapásának vasárnap Bécs ad otthont.

A Fehérvárnak a mostani a nyolcadik szezonja az EBEL-ben, és ez a negyedik alkalom, hogy bekerült a rájátszásba, ahol az előző három alkalommal a negyeddöntő jelentette a végállomást a számára.