Póta Georgina nyolcaddöntős egyesben, Pattantyús kiesett

pota-georgina-world-tour-2017Póta Georgina bejutott a nyolcaddöntőbe egyesben az év első asztalitenisz World Tour-versenyén, a budapesti BOK Csarnokban (korábbi SYMA Csarnok) zajló, 120 ezer dollár összdíjazású Hungarian Openen.

A női verseny ötödik kiemeltje rosszul kezdett a cseh Renata Strbíkova ellen, az első játszma el is ment, a folytatásban azonban már ő irányított. Az ötödik játszmában ugyan volt egy megingása – 8-4-re is vezetett, az ellenfél innen fordított, és szépített a szetteket tekintve -, de összességében magabiztosan nyert. Győzelmével érvényesült a papírforma, mivel ő 34., riválisa pedig 84. a januári világranglistán.

„Az első szettben nagyon nem éreztem a mozgást, ha kaptam egy rövid tenyerest, akkor szinte beestem az asztal alá – elevenítette fel a mérkőzést Póta Georgina. – Az a játszmám értékelhetetlen volt. Utána egyre jobban belejöttem, már nem is izgultam annyira, csak a játékomra fókuszáltam. Strbíkováról tudni kell, hogy nagyon jó kezű játékos, azt csinál a labdával, amit akar. Annak nem örülök, hogy sokszor kiszervált. Amikor fél évvel ezelőtt összekerültünk, akkor ezzel nem volt problémám, most ötször kiszervált, de örülök, hogy így is nyertem.”

Női egyesben Póta lesz az egyetlen magyar a legjobb 16 között, az ellenfele egyelőre nem ismert.

Pattantyús Ádám személyében az egyetlen főtáblás magyar is kiesett a férfi egyes küzdelmében. A világranglistán 75. helyen álló játékos az első játszmát szoros küzdelemben vesztette el, de a másodikban még javítani tudott a cseh Tomas Konecny ellen. A folytatásban viszont a vele nagyjából azonos játékerőt képviselő ellenfele hamar elhúzott 3-1-re a szetteket tekintve. Pattantyús az ötödikben ismét nagy küzdelemre késztette riválisát, aki azonban így is begyűjtötte negyedik játszmasikerét, s ezzel a mérkőzést is megnyerte.

A döntőket minden felnőtt számban az utolsó napon, vasárnap 14 órától tartják.

Hungarian Open, egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért)

Nők:
Póta Georgina-Renata Strbíkova (cseh) 4-2 (-7, 6, 7, 7, -9, 9)
Csen Hszing-tung (kínai) – Pergel Szandra 4-1 (4, 8, 8, -9, 6)
Britt Eerland (holland)-Madarász Dóra 4-1 (9, -6, 9, 9, 7)

Férfiak:
Tomas Konecny (cseh)-Pattantyús Ádám 4-1 (10, -10, 8, 4, 10)

A MAGYAROK PÉNTEKI MÉRKŐZÉSEI
NŐI PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
10:00 Póta Georgina, Matilda Ekholm (svéd)–Galia Dvorak, Maria Xiao (spanyol)
10:00 Bálint Bernadett, Nagyváradi Mercédesz–Lin Csia-hszüan, Lin Po-hszüan (tajvani)