Priskin szerzett győztes gólt az Üllői úton

A Ferencváros 2-1-re legyőzte a vendég Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga szombati 15. fordulójának rangadóján, ezzel együtt elvesztette éllovas pozícióját, miután a Videoton jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte.

Lovrencsics Gergő (b3) és a debreceni Varga Kevin (j2) küzd egymással. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Némi meglepetésre az első negyedóra enyhe, de meddő debreceni mezőnyfölényt hozott, majd rákapcsoltak a hazaiak, s bár helyzetet kezdetben nem igazán tudtak kidolgozni, húsz perc elteltével már ők irányították a játékot. Az első félidő hajrájában aztán egyértelművé vált az FTC fölénye, több lehetősége is adódott, de vagy Nagy hárított, vagy hiba csúszott a befejezésbe. A szünet előtti percekben a Debrecen is eljutott egyszer-kétszer az ellenfél kapujáig, komoly veszélyt azonban nem jelentett.

A pihenőt követően is többet volt a házigazdáknál a labda, s a fölényük hamarosan gólokban is megmutatkozott: előbb egy kapu előtti kavarodásnál a góllövőlistát vezető Varga Roland talált be, majd két perccel később Priskin ollózó mozdulattal duplázta meg az előnyt.

58. perc: Priskin lövése elakadt Nagy Sándorban, a kipattanót Böde tázte kapura, Mészáros a gólvonalról mentett önfeláldozóan, de Varga Roland harmadszorra már bepofozta (1-0).

60. perc: Varga jobb oldali szöglete után megpattant a labda, és Priskin Tamás közvetlen közelről, gyönyörű, ollózó mozdulattal lőtt a hálóba (2-0).

A DVSC hátránya tudatában támadni kezdett, de kezdetben mezőnyfölénynél többre nem futotta az erejéből.

84. perc: agy jobb oldali beadást Ferenczi fejelt szép mozdulattal, vetődve kapura, a labda megpattant Botkán, így került Aleksandar Jovanovic elé, aki közvetlen közelről a hálóba talált (2-1).

A mérkőzést közel húszezer néző előtt rendezték meg, miután három és fél év elteltével megállapodtak egymással a Ferencváros vezetői, illetve a vénaszkenneres regisztráció miatt sztrájkoló keménymag tagjai, akik most először léptek be a 2014 nyarán átadott létesítménybe.

Az FTC sorozatban harmadszor győzött, míg a DVSC kilenc veretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után kapott ki, ezt megelőzően legutóbb augusztusban szenvedett vereséget.

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Ferencváros-Debreceni VSC 2-1 (0-0)
Gól: Varga R. (58.), Priskin (60.), illetve Jovanovic (84.)
Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics G., Botka, Blazic, Pedroso – Gorriarán, Spirovski – Priskin (Batik, 91.), Paintsil (Bőle, 88.), Varga R. – Böde.
DVSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Mészáros N., Ferenczi – Jovanovic, Mengolo (Takács T., 63.) – Bódi, Tőzsér, Varga K. (Tisza, 86.) – Könyves.

Böde Dániel (b) és a debreceni Kinyik Ákos. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Lazovic duplázott a Mezőkövesd ellen

A Videoton az első félidőben lőtt három góllal alapozta meg a sereghajtó Mezőkövesd elleni sima, 4-0-s győzelmét a felcsúti Pancho Arénában.

Lazovic kiválóan eltalált szabadrúgásával már a mérkőzés elején vezetést szerzett a Videoton. Hátrányba kerülve a Mezőkövesd támadott inkább, de ismét a hazaiak lőttek gólt, méghozzá érdekes körülmények között: Lazovic kiugratásából Henty volt eredményes, az asszisztens nem jelzett lest, de úgy tűnt, Karakó befújta, majd később a játékvezető mégis megadta a találatot. A folytatásban is többet birtokolta a labdát a vendégcsapat, mégis a fehérváriak növelték előnyüket: Lazovic beadását Scepovic továbbította a kapuba.

Szünet után visszavettek a tempóból a csapatok: a Mezőkövesd láthatóan beletörődött a vereségbe, míg a Videoton nem erőltette a góllövést. Egy szép támadás végén Lazovic négyre növelte a hazai előnyt, egyben beállította a végeredményt is.

A székesfehérvári csapat jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte a Ferencvárost, s az élre állt a tabellán.

Videoton FC – Mezőkövesd Zsóry FC 4-0 (3-0)
Felcsút, 1233 néző, v.: Karakó
Gól: Lazovic (7., 66.), Henty (16.), Scepovic (36.)
Videoton: Kovácsik – Fiola, Vinícius, Juhász R. (Tóth B. 71.), Stopira – Nego, Varga J., Pátkai – Lazovic (Szabó B. 77.), Scepovic, Henty (Géresi 62.)
Mezőkövesd: Tujvel – Lázár P., Hudák, Szalai A., Vadnai – Iszlai, Koszta, Mlinar (Tóth B. 46.), Keita, Cseri T. (Baracskai 46. helyette Strestík 73.) – Novák Cs.

Az Újpest Dunaújvárosban nyert a Vasas ellen

A találkozót azért rendezték Dunaújvárosban, mert a Vasas a saját otthona felújításának ideje alatt épp az újpesti Szusza Ferenc Stadiont használja a hazai meccsein, de nem lehetett pályaválasztó aktuális ellenfelének otthonában.

Kiegyenlített mezőnyjátékkal telt az összecsapás első félidejének túlnyomó része, majd a játékrész hajrájában a Vasas cserejátékosa, Vaskó előtt adódott egy igazán komolynak tűnő gólszerzési lehetőség, de a védő nem találta el a labdát. A szünetre így 0-0-s állásnál vonultak el a felek.

A fordulás után kezdeményezőbben lépett fel az Újpest, amely aztán a nagyon aktív Novothny Soma góljával a félidő derekán megszerezte a vezetést. A lila-fehérek a folytatásban is irányították a mérkőzést, támadóbban léptek fel, mint ellenfelük, így megérdemelten „vitték haza” a győzelemért járó három pontot.

A lila-fehérek négy nyeretlenül megvívott mérkőzés után győztek újra.

Vasas FC-Újpest FC 0-1 (0-0)
Dunaújváros, 1500 néző, v: Iványi
Gól: Novothny (68.)
Vasas: Kamenár – Benes (Vaskó, 34.), James, Burmeister – Hangya (Szivacski, 53.), Berecz, Kleisz, Vogyicska (Király, 80.) – Remili, Gaál, Kulcsár T.
Újpest: Pajovic – Balázs B., Litauszki, Pávkovics, Pauljevic – Simon K. (Nwobodo, a szünetben), Sankovic, Windecker, Zsótér (Mohl D., 77.) – Nagy D. (Tischler, 89.), Novothny