Pusztai Liza megvédte címét a kadett vívó Európa-bajnokságon

Pusztai_LizaA kardozó Pusztai Liza megvédte címét a bulgáriai Plovdivban zajló kadett vívó Európa-bajnokságon.

A kadet női kardozók mezőnyében igen komoly esélyekkel léptek pástra a mieink: a tavalyi győztes trióból rajthoz állt a győztes Pusztai Liza, és a harmadik Koós Gréta, valamint jó eséllyel rajtolt a juniorok mezőnyében ugyancsak kvótát szerző Nagy Valentina is.

A csoportkör abból a szempontból kiválóan sikerült, hogy Liza a legjobb, míg Marton Dóra a második legjobb indexszel lépett tovább. Az sem lett volna gond, hogy Grétának és Valentinának becsúszott egy-két vereség. Az viszont bosszantónak számított, hogy így a 64 között szembe került a két magyar.

Nagy győzött (15:5), így Koós ezúttal messze maradt az éremtől. Sajnos, azonban Nagy “Süni” sem húzta sokkal tovább, a 32 között román riválistól kapott ki (Martis, 8:15).

Remek csoportkörének köszönhetően Pusztai Lizának és Marton Dórának csak a 32 között kellett beszállnia a folytatásba. Az első lépés mindkettejüknek sikerült, ráadáául mindketten 15:11-re nyertek a német Funke, illetve a román Pantis ellen. A nyolcaddöntőben az első világversenyén szereplő Marton Dóra kikapott az orosz Kudrjajevától (12:15), így Liza ezúttal magára maradt.

A nyolcaddöntőben az ukrán Piszarenko (15:6), a negyeddöntőben pedig a Nagyot korábban búcsúztató román Martis (15:11) bánhatta sorsolását. Ezzel Liza bejutott az esti négyes döntőbe.

Az elődöntőben Pusztai Liza és a német Lisa Gette csatájából, pontosabban szólva mérkőzéséből aztán a magyar szupertini jött ki győztesen. Csatának ugyanis nem nevezhető az az iskolavívás, mellyel Lizi 15:4-re lesöpörte a német Lisit.

Az aranyéremért tán némi meglepetésre a hazai környezet előnyeit élvező bolgár (!) Ilijeva következett, helyi idő szerint csaknem este kilenckor. Meglehet, Liza arra is figyelt, hogy kis izgalom jusson a hazai szurkolóknak, ugyanis félidőig fej-fej mellett haladtak a felek. A szünet után azonban azonnal elhúzott “klasszisjelöltünk”, és végül 15:11-re nyert. Ezzel pedig megvédte tavaly, Újvidéken szerzett Európa-bajnoki címét és 16 esztendősen máris háromszoros kadet Európa-bajnoknak mondhatja magát.

Kadet és junior Európa-bajnokság, Plovdiv.

Kadet női kard egyéni: 1. Pusztai Liza (edző: Bódy István, edző, válogatott edző: Bódy Benjámin), 2. Ilijeva (bolgár), 3. Gette (német) és Lebel (svájci), …9. Marton Dóra, …23. Nagy Valentina, …45. Koós Gréta.

Forrás: hunfencing.hu