Putyin jól drukkolt a hoki Vb-n: az oroszok lettek az elsők

hoki_orosz játékosOroszország hátrányból felállva 5-2-re győzött Finnország ellen Fehéroroszországban, az A csoportos világbajnokság döntőjében.

Oroszország Finnországgal találkozott Minszkben, az A csoportos jégkorong-világbajnokság döntőjében. Természetesen az egész csarnok az oroszok sikeréért szorított, még Vlagyimir Putyin is kilátogatott a mérkőzésre.

Paprikás hangulatban kezdődött az összecsapás, más az első percekben is több csete-paté alakult ki a jégen, majd a 12. percben vezetést szereztek a „hazaiak”: már nem sok volt hátra emberelőnyükből, amikor Shirokov bombázott a hosszú sarokba, 1-0. Már csak három másodperc volt hátra az utolsó harmadból, amikor egyenlített a Suomi: korongszerzés utáni kontra végén Pakarinen lőtt a kapus lábai között a hálóba a pakkot, 1-1.

A második harmadban már a vezetést is megszerezték az északiak: emberelőnyben Palola vágta be a kipattanót, 1-2. Egy perc sem telt el, amikor azonos létszám mellett Ovecskin lőtt varázslatos passz után közelről a kapuba, 2-2. A játékrész derekán kettős emberelőnybe kerültek az oroszok, amiből már csak három másodperc volt hátra, amikor Malkin kipókhálózta a jobb felső sarkot, 3-2.

Nem sok telt el az utolsó felvonásból, amikor kétgólosra növelték előnyüket az oroszok: remek keresztpassz után Zarikov bombázott a jobb felső sarokba, 4-2. Öt perccel a vége előtt emberhátrányba kerültek a finnek, ami el is döntötte a mérkőzést: Thionov küldött egy sistergőset messziről a hosszúba, 5-2. Az oroszok így háromgólos győzelmet aratta és a hazai olimpián való csúfos leszereplés után megnyerték a világbajnoki aranyérmet.