Radó András győztes gólt lőtt Thomas Doll 100. mérkőzésén

Stanislav Sestak (hátul) és a székesfehérvári Kovács István Ádám küzd a labdáért. MTI Fotó: Illyés Tibor

Stanislav Sestak és a székesfehérvári Kovács István Ádám küzd a labdáért. MTI Fotó: Illyés Tibor

A Ferencvárosi Torna Club idén ötödik alkalommal is legyőzte a Videotont, igaz ezúttal mindösze egy góllal nyert a zöld-fehér gárda. Folytatás februárban, ugyanis a két csapatot a Magyar Kupa negyeddöntőjében is összesorsolták, majd áprilisban még egy bajnoki mérkőzésen is pályára lép egymás ellen a Videoton és az FTC.

Viszonylag kiegyenlített első félidőt láthatott a Groupama Aréna valamivel több mint ötezer fős közönsége. A Ferencváros kezdeményezőbb volt, de az elsősorban a védekezésre koncentráló Videoton néhány veszélyes ellentámadást tudott vezetni. A szünetig így mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, a kapuba találnia azonban egyiknek sem sikerült.

Fordulás után nem változott jelentősen a meccs képe, majd a csereként beállt Radó András a fehérvári védelem hibáját kihasználva megszerezte a vezetést a hazai együttesnek. A Videoton ezután becsülettel próbálkozott az egyenlítéssel, de vagy nem sikerült feltörnie a zöld-fehér védelmet, vagy nem tudta kihasználni a helyzeteit.

Az FTC immár 31 összecsapás óta veretlen a Groupama Arénában, ahol a szerdai találkozó előtt külön köszöntötték Thomas Doll vezetőedzőt, akinek ez volt a 100. tétmérkőzése a fővárosi zöld-fehérek trénereként.

Thomas Doll:A várakozásoknak megfelelően nehéz mérkőzést játszottunk. Az első 10-15 percben egész jól kezdtünk, ezt követően kissé elveszítettük a türelmünket, sok labdát középre lőttünk és könnyen el is veszítettünk… Pont ezt szerettük volna elkerülni, mert tudtuk, hogy a Videotonnak vannak gyors játékosai, és nagyon nehéz előlük levédekezni a területeket. Fontos volt, hogy a szünetre gólnélküli döntetlennel mentünk. Ezt követően Gera Zolit egy picit hátrébb húztuk, Nagy Ádám mellé, így nagyobb stabilitást tudtunk elérni. Előrefelé is voltak helyzeteink, a kispadról be tudtam cserélni Radó Andrást, Varga Rolandot, akik képesek helyzeteket kidolgozni, veszélyt okozni. A második félidő sokkal jobb volt, jobban járattuk a labdát, vigyáztunk rá, nem adtuk el olyan könnyen. Egyértelműen jobb teljesítményt nyújtottunk a szünetet követően. Jó volt látni azt a fejlődési folyamatot, aminek köszönhetően már egy ilyen mérkőzést is meg tudunk nyerni 1-0-ra. Sikerült legyőznünk a Debrecent, a Videotont, ez fontos volt, hogy megmutassuk, ismét magunkra találtunk. Ez különösen fontos volt az MTK és a Csákvár elleni mérkőzést követően.”