Radwanska legyőzte az olimpiai bajnokot

Agnieszka Radwanszka. Fotó: Al Bello/Getty Images

Agnieszka Radwanska. Fotó: Al Bello/Getty Images

Ezen a héten Ázsiában három teniszversenyen küzdenek a pontokért és a szingapúri világbajnoki részvételért a női teniszezők.

Az egymillió dollár összdíjazású tokiói tornán óriási meglepetésre a fehérorosz Aliaksandra Sasnovich két játszmában győzte le a US Open-döntős, 3. helyen kiemelt Karolina Pliskovát. Sasnovich következő ellenfele a szabadkártyás Naomi Osaka lesz, a japán lány a 2. fordulóban Dominika Cibulkovát búcsúztatta.

A friss olimpiai bajnok Monica Puig az amerikai Varvara Lepchenko legyőzése után szethhárányból fordítva győzte le a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitovát. A negyeddöntőben azonban a tokiói torna 2. helyen kiemeltje, a lengyel Agnieszka Radwanska nyert 6:2, 6:3 arányban. A lengyel teniszező következő ellenfele, a korábbi világelső Caroline Wozniacki lesz. A dán és a lengyel teniszezőnő 13. alkalommal játszik egymás ellen,

A kantoni 250 ezer dollár összdíjazású tornán az első helyen kiemelt Sara Errani már az első fordulóban kikapott a kínai Xinyun Hantól. Az alsó ágon azonban a papírforma szerint a 2. és a 3. helyen kiemelt játékos jutott be a legjobb négy közé. Az elődöntőben szerb-horvát összecsapást rendeznek, Jelena Jankovics és Ana Konjuh idén második alkalommal lép pályára egymás ellen. Mallorcán, füves pályán Jankovics nyert 7:5, 6:3 arányban.

Szöulban Jana Cepelova a 2. fordulóban 6:3, 4:6, 6:3 arányban győzte le az első helyen kiemelt, román Irina-Camelia Begut. A szlovák lány következő ellenfele egy másik román teniszező, Monica Niculescu lesz.