Ramos volt a Real Madrid megmentője

RamosKét fejes gól után 1–1 lett az El Clásico végeredménye. Így 14 fordulót követően maradt a hatpontos madridi előny a spanyol bajnoki tabellán a két csapat között.

A katalánok némi mezőfölényével indult az El Clásico, amely a huszadik perc tájékán vált kiegyenlítetté, a szünet előtti percekben pedig már a fővárosi alakulat dolgozott ki ígéretes helyzeteket – amelyekből azért nem volt túl sok, inkább feszültséget jelző, nagyszámú mezőnyszabálytalanságról marad emlékezetes az első félidő.

Nyolc perccel a fordulás után megszerezte a vezetést a Barcelona: Neymar ívelt be egy szabadrúgást, Suárez pedig Varane-t megelőzve (talán még bele is ért a francia) három méterről a kapuba fejelt. A vezető gól jót tett a hazaiaknak, megfogta a Realt.

A folytatásban veszélyesebben játszó katalán együttes – önmagára „emlékeztetően”– pazarul tartotta, járatta a labdát, többször is eldönthette volna a találkozót, ám nem élt lehetőségeivel. Meg is bosszulta ez magát! Sergio Ramos pedig a 90. percben egyenlített a második félidő egyetlen nagy madridi helyzetéből. Modric ívelte a válogatott védő fejére a labdát. Ha valamire, erre igazán számíthattak volna a barcelonai bekkek!

A királyi gárda tétmeccsen már 33 találkozó óta veretlen, legutóbb április 6-án kapott ki a Wolfsburg vendégeként a Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzésén. A Primera Divisiónban ezt megelőzően az Atlético Madrid győzte le Zinedine Zidane együttesét február 27-én.

A szombati másik Madrid-Barcelona összecsapáson a Vicente Calderon-stadionban nem született gól. Az egykori Atlético-tréner Quique Sánchez Flores, aki 2010-ben Európa Ligát nyert a Matracosokkal az Espanyollal nem kapott ki Madridban, igaz a barcelonai klub sem tudott gólt szerezni. Diego Simeone együttese így nem kerülhetett közelebb a Barcelonához.