Rasovszky 12., Olasz 17. a dohai nyitányon

Rasovszky Kristóf a 12., Olasz Anna pedig a 17. lett 10 kilométeren a nyíltvízi úszók idei Világkupa-sorozatának katari nyitóállomásán.

Rasovszky Kristóf és Olasz Anna. Fotó: MÚSZ

A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség honlapjának beszámolója szerint a szombati dohai viadalon kettős holland siker született, miután a férfiaknál az olimpiai bajnok Ferry Weertman, a nőknél pedig a szintén ötkarikás aranyérmes Sharon Van Rouwendaal győzött.

A férfiaknál a tavaly három Világkupa-viadalt is megnyerő Rasovszky Kristóf sokáig remekül tartotta magát, bár az első kör nyolcadik helye után visszaesett a 18. helyre, az utolsóelőtti check-pontnál már a harmadik helyen haladt, a záró 1660 méteres kör előtt pedig hatodik volt, ám a hajrában végül kiszorult az élbolyból.

A viadalt az olimpiai címvédő Ferry Weertman nyerte meg hatalmas csatában, hiszen az első öt 1.5 másodpercen belül zúdult a célba, de még a kilencedik is 7.3 másodpercre volt a győztestől. A kissé leszakadt, csaknem húszfős boly 26 másodperccel Weertman után ért a panelhez, Kristóf harmadmagával szinte egyszerre ütött be, a célfotó végül a 12. helyre sorolta, amivel egy pontot bukott az összetettben, mert a tizediknek még három pont jár, neki most be kell érnie kettővel.

„Eléggé hering party volt – értékelt Rasovszky Kristóf. – Nem volt egy rossz verseny, jól is ment, de az utolsó kör első felében beszorultam, és nem tudtam időben megindulni. Elkerülhető lett volna, ha ebben a fázisban még előrébb egerészem magam. Jó lecke volt, legközelebb okosabb leszek. Igazából annak örülök, hogy egyáltalán nem haltam meg, mint tavaly, Abu Dhabiban.”

A világkupa kilenc versenyből áll, a negyediknek Magyarország, közelebbről Balatonfüred ad otthont június 16-án. A következő versenyt május 20-án a Seychelle-szigeteken rendezik.