Renato Sulic magyar állampolgár lett

Férfi kézilabda BL - MKB-MVM Veszprém - PSGÁllampolgári esküt tett az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapatának horvát játékosa, a 36 éves Renato Sulic.

A klub pénteki közleménye szerint a beállós Porga Gyula, Veszprém polgármesterének jelenlétében tett esküt, és ezzel magyar állampolgár is lett.

A 1,92 méter magas és 107 kilogrammos játékos 2009-ben másodszor igazolt Veszprémbe, mivel első szerződésének kitöltésében egy súlyos baleset megakadályozta. Hétszer lett magyar bajnok, nyolcszor Magyar Kupa-győztes, kétszer a SEHA Liga bajnoka és kétszer szerepelt a Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Sulic eddig 286 tétmérkőzésen lépett pályára veszprémi színekben, és a klub történetének tízedik legeredményesebb játékosaként 1067 gólt szerzett. A tavaly tavasszal meghosszabbított szerződése 2018. június 30-ig szól.

A Veszprém szombaton a BL-negyeddöntőjének visszavágóján fogadja a macedón Vardar Szkopjét. Az első találkozón 29-26-ra győzött a magyar bajnok Szkopjéban.