Risztov Éva ezüstérmes, Olasz Anna ötödik 10 kilométeren

Risztov ÉvaA londoni olimpiai bajnok Risztov Éva (a képen) ezüstérmes lett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a berlini úszó Európa-bajnokság szerdai nyitónapján.

A tavalyi vb-n ötödik Olasz Anna ezúttal is ebben a pozícióban végzett.

A német főváros déli agglomerációjához tartozó Grünauban, festői szépségű tavon kialakított pályán vágott neki a mezőny az olimpiai távú viadalnak, amelyen négy, egyformán 2500 méteres kört teljesítettek a versenyzők. A debreceni színekben szereplő Risztov Éva és a szegedi Olasz Anna is végig a 10-11 tagú élbolyban haladt, és a hajrá felé közeledve az első négytől kissé lemaradva az 5-7. helyen tempózott. Az utolsó 200 métert az olimpiai bajnok bírta a legjobban, a célegyenesben fokozatosan tört előre, és végül csak a holland Sharon van Rouwendalt nem tudta befogni. Olasz Anna szintén kiválóan finiselt, és 2013-as barcelonai teljesítményét megismételve ötödik helyen csapott célba.

A szám harmadik magyarja, Szilágyi Nikolett, aki Risztov klubtársa, a 15. helyet szerezte meg a 30 tagú mezőnyben. A mezőny legfiatalabb tagja a mindössze 17 éves Anasztázia Azarova volt, az orosz lány 2:02.02.8 órás idővel a 19. helyen végzett. A hazaiak veterán versenyzője, a már 39 éves Angela Maurer 2:00.40.4-gyel a 13. lett.

A lengyel Natalia Charlos annyira elkészült az erejével a végére, hogy a mentőcsónakból ugrottak be érte, hogy kimentsék.

A nyíltvíziek szerdai programjában szerepel még a férfiak 5 kilométeres vetélkedése, a 13.30-tól esedékes egyéni indításos viadalban Papp Márk, Rákos Patrik és Székelyi Dávid vesz részt.