Pallin: a saját butaságunk miatt kaptunk ki

Frank BanhamAlig két perc után már két góllal vezetett, de végül 3-2-es vereséget szenvedett a Fehérvár a cseh Znojmo vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi játéknapján.

Csehországban alig egy perc telt el, amikor Jeff LoVecchio szerzett korongot és bevágta a ziccert (0-1), majd ötven másodperccel később Benk András lövése is a hazaiak hálójában kötött ki (0-2). A fergeteges fehérvári kezdés okán Jiri Reznar, a Znojmo vezetőedzője már a harmadik minutumban kapust cserélt – Nechvatalt Holt váltotta a ketrec előtt. Mint később kiderült, ez nyerő húzásnak bizonyult.

A 34. percben Fiala kiállítása után Patrik Novak emberhátrányban szépített (1-2).  A záró harmad elején Rozman Tomas révén rögtön kiegyenlítettek a pirosak (2-2). Ismét változott a meccs képe, Sedáéknál volt a lélektani előny. A Fehérvár beszorult a saját harmadába, többször a kapuvas és a szerencse segített Engstrandnak megóvni kapuját a góltól. Az 50. percben Peter Pucher köténygóljával megfordította a meccset a Znojmo (3-2). Rob Pallin azonnal időt kért és ez hatott – a meccs utolsó perceiben mindent megpróbáltak a vendégek, de Holt bravúrjai, majd kétszer a kapuvas megakadályozták, hogy pontot szerezzen a Fehérvár.

Rob Pallin (Fehérvár AV19): Kiválóan kezdtük a mérkőzést, hiszen a második percben már két góllal vezettünk. A hazaiak kapust cseréltek és igaz, hogy Holt nagyszerűen védett a folytatásban, de elsősorban a saját butaságunk miatt kaptunk ki. Kettő-nullnál emberelőnybe kerültünk, mégis eladtuk a korongot, melyből gólt lőtt a Znojmo. Ez lendületbe hozta a hazaiakat, akik – jó csapat lévén – fordítottak. A végén még volt esélyünk a pontszerzésre, de minden helyzetünket elpuskáztuk.

EBEL:

Znojmo (cseh)-Fehérvár AV19 3-2 (0-2, 1-0, 2-0)
Gól: Patrik Novak (33:21, emberhátrányban), Rozman Tomas (41:26), Peter Pucher (50:35), ill. Jeff Lovecchio (1:03), Benk András (1:57)