Roland Garros: születésnaposok egymás ellen

Jelena Ostapenko. Fotó: Philippe Montigny / FFT

Kedden megérkezett az eső Párizsba, így a tervezett programból csak két női mérkőzést tudtak megrendezni. A férfiaknál mind a négy negyeddöntő mérkőzés szerdára maradt.

De nézzük a hölgyeket, ahol újabb vaskos meglepetés született, hiszen Jelena Ostapenko szetthátrányból győzte le a korábbi világelsőt. Pedig Caroline Wozniacki remekül menetelt, Szvetlana Kuznyecova legyőzése után úgy tűnt a dán szőkeség akár a fináléig is eljuthat. Nem így gondolta Ostapenko, aki az elveszített első játszma után a második szettben háromszor, míg a döntő játszmában kétszer vette el ellenfele adogatójátéját. Itt kel megjegyezni, hogy a harmadik szettben Wocniaki bréklabdához sem jutott.

Ostapenko az olimpiai bajnok legyőzése után búcsúztatta Samantha Stosurt, majd az egykori világelsőt is. A lett lány Grand Slam-tornán először jutott be az elődöntőbe.

Az elődöntőben az a Timea Bacsinszky lesz Ostapenko ellenfele, aki eddig mindössze egyetlen játszmát veszített le Venus Williams ellen. A magyar-svájci teniszező afro-amerikai ellenfelét szetthátrányból fordítva győzte le. Bacsinszky a negyeddöntőben nagyon simán győzte le a francia Kristina Mladenovicot.

A svájci lány két évvel ezelőtt a Roland Garroson már bejutott a legjobb négy közé, ám az elődöntőben 4:6, 6:3, 6:0 arányban kikapott Serena Williamstől, míg tavaly a negyeddöntőben a holland Kiki Bertens volt a végállomás.

Bacsinszky és Ostapenko először játszik egymás ellen. Érdekesség, hogy a csütörtöki elődöntő napján Jelena Ostapenko a 20., míg Timea Bacsinszky 28. születésnapját ünnepli.

Egyikük számára örökre emlékezetes nap lesz 2017. június 8.

Egy másik érdekesség, hogy Bacsinszky és Ostapenko tavaly párosban együtt lépett pályára Wuhanban.