Ronaldo legyőzte Messit az Old Traffordon

raphael-guerreiro_440Kedden három komolyabb nemzetek közötti rangadót vívtak, a spanyol-német és a francia-svéd összecsapás mellett a Manchesterben megrendezett argentin-portugál mérkőzésen létrejött egy speciális „El Clasico”.

A játékoskijáróban lepacsizott egymással Cristiano Ronaldo és Lionel Messi. Rögtön az 5. percben Angel Di Maria lőtt laposan a jobb kapufa mellé, öt perccel később egy remek kényszerítőzés után Messi csak a kapufa tövét tudta eltalálni, a labda a kapu előtt vágódott a másik oldalra. A 29. percben a másik oldalon Ronaldo ide-oda cselezgetett, végül ballal lőtt kapu fölé.

A 33. percben Messi szabadrúgásból tekert a jobb felső sarok fölé. A szünetben Messi helyére Nicolas Gaitán állt be, míg Ronaldót Ricardo Quaresma váltotta. Az 50. percben Gonzalo Higuain egy csel után lőtte be a labdát élesen a kapu elé, ám Gaitán lemaradt a csatlakozásról. A 60. percben Ansaldi beadása után Di Maria pörkölt kapu fölé. Végül a 91. percben okosan passzolgattak a portugálok, majd a jobb szélen villámgyorsan felfutó Quaresma beadását a középen érkező Raphaël Guerreiro előrevetődve fejelte Guzmán kapujába (0-1). A Franciaországban született és a Lorient-ban játszó hátvéd négy nappal korábban Örményország ellen játszott először a felnőtt válogatottban. A francia bajnokságban Guerreiro november elsején a PSG ellen szerezte meg első találatát.

A három évvel ezelőtt megrendezett első argentin-portugál összecsapást a dél-amerikai csapat nyerte 2-1-re, akkor Genfben Messi és Ronaldo is betalált.

A két legutóbbi világbajnok Vigóban csapott össze.

A meccset a 89. percben Toni Kroos távoli lövése döntötte el. A Real Madrid világbajnoka húszról, a balösszekötő helyéről rápörkölte, a labda megcsúszott a nedves füvön, és a Casillas helyére beállt Kiko Casilla keze fölött a jobb sarokba vágódott.

„Átalakulófélben vagyunk, most csapatépítésről van szó” – értékelt Vicente del Bosque, aki három újoncot avatott Nolito, Camacho és Kiko Casilla személyében.

Mindössze egy gól született Marseille-ben is. A svéd csapatban nem játszott Zltan Ibrahimovic, a franciáknál kezdő volt Paul Pogba és Antoine Griezmann is. A 36. percben André Gignac hozta játékba Griezmannt, aki elől a 16-oson belül Andreas Isaksson szedte fel a labdát. A 49. percben Dimitri Payet bal oldali beadása után Gignac félfordulat után helyezett kapura, ám a svéd kapus lábbal hárított. A 83. percben Griezmann szöglete után Raphael Varane gyönnyörűen csúsztatott, fejjel a bal alsó sarokba (1-0). A 85. percben Ozcar Wendt kezezése után jutott büntetőhöz a francia válogatott. A tizenegyest Karim Benzema csúnyán kapu fölé lőtte.

Argentína-Portugália 0-1 (0-0)
Gól: Raphaël Guerreiro (90+1.)

Spanyolország-Németország 0-1 (0-0)
Gól: Kroos (89.)

Franciaország-Svédország 1-0 (0-0)
Gól: Varane (83.)