Ronaldo nem javított, így holtversenyben gólkirály

foci_Ronaldo harmadszorRonaldo az utolsó bajnoki fordulóban már nem javíthatott, mert nem játszott, így maradt a holtverseny a liverpooli Luís Suárezzel. Lionel Messi 28 góljával bronzcipős. De Ronaldo és Messi hatot-hatot büntetőből lőtt, Suárez viszont egyet sem.

Megvan az európai Aranycipő győztese, mindjárt kettő: Cristiano Ronaldo és Luís Suárez. Utóbbi először kapta meg az értékes csukát, előbbi 2007–2008 és 2010–2011 után harmadszor, még ha megosztva is. Ronaldo másodszor lett Pichichi, azaz spanyol gólkirály 2010–2011 után. Még egy apróság: Ronie a 2007–2008-as idényben ugyanúgy 31 góllal lett gólkirály, mint most Suárez, és az uruguayi ezzel most beállította a Premier League-gólcsúcsot, 38 fordulós bajnokságokat tekintve.

Ha a tizenegyesből szerzett gólokat nem számítanánk, akkor toronymagasan Luís Suárez lenne az aranycipős, mivel Ronaldo és Messi is 6-6 gólt büntetőből szerzett, a Liverpoolban viszont Steven Gerrard rúgta a büntetőket.

Sajnos az Aranycipőért csak az 1967–1968-as idény óta versengenek, mert ha, mondjuk, a második világháború befejezése után már elkezdték volna a gólok számolását, akkor Deák „Bamba” Ferencnek nem lenne vetélytársa: a Szentlőrici AC centere az 1945–1946-os bajnokságban 34 mérkőzésen 66 gólt szerzett!

(Forrás: MNO.hu)