Röplabda: győzelem a lettek ellen

vbU21Megkezdte szereplését U21-es férfi válogatottunk a nyíregyház vb-selejtezőn. Csapatunk első mérkőzésén Lettországot győzte le 3:1-re.

Nagyon sok nyitásrontással kezdett mind a két csapat, majd Banai és Krupanszki fantasztikus blokkjával a mieink egypontos előnyével mehettek technikai szünetre. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második technikaira két pontra tudtuk növelni előnyünket. 21:18-nál Pádár fantasztikus nyitását követően a lett vezetőedző kénytelen volt második idejét is kikérni. Török Roland pontos feladását pedig Banai gyönyörűen értékesítette, behúzva ezzel az első szettet (25:21).

A második szett erőteljes magyar fölénnyel kezdődött, ami a jó nyitásoknak, pontos nyitásfogadásoknak és fantasztikus támadásoknak volt köszönhető (10:5). A különbség a második technikai szünetre is maradt, a lettek ezt két pontra tudták minimalizálni. Ellenfelünk nem örülhetett sokáig, Pádár és Gacs ütései megfoghatatlanok voltak, s ezt követően a miein 25:18-ra nyerték a játszmát.

A harmadik szettben vezetett először a lett csapat, Demeter György szövetségi kapitány kénytelen volt időt kérni 10:13-nál. Szoros játszmában végül sajnos alulmaradtak a magyar fiúk, aminek az oka az volt, hogy Avdejevs ütéseit és Smirnovs centertámadásait nem tudták hárítani.

Sokáig úgy tűnt a lettek mentálisan jobbak a negyedik szettben, ám a magyar fiúk fordítani tudtak – de még hogy! A közönség felállva tapsolt, miután Pádár Krisztián megszerezte a csapat huszadik pontját. Ezek után esélyt sem adva ellenfelünknek fejezték be a mérkőzést a fiúk. Gebhardt Norbert nyitásai, Bene fogadásai, Török Roland feladásai, Pádár, Banai, Krupanszki, Blazsovics és Gacs ütései kivédhetetlenek voltak.

Demeter György: – Összességében a nyitásokkal nem vagyok megelégedve. Örülök, hogy nyertünk, fontos, hogy jól szerepeljünk az első meccsen. A közönséget is kiszolgáltuk, fantasztikus hangulat volt Nyíregyházán.
Pádár Krisztián: – Pozitív csalódás volt számomra a csapat játéka. Szorosabb mérkőzésre számítottam, de van még előttünk két nap.

Magyarország – Lettország 3:1 (21, 18. –22, 15)
Magyarország: Pádár 32, Török R. 4, Krupanszki 6, Blazsovics 13, Gacs 8, Banai 9. Cs: Gebhard Á. (liberó), Török P., Gebhardt N. 1. Vezetőedző: Demeter György.
Lettország: Avdejevs 13, Smirnovs 6, Levinskis 7, Beisa 5, Lancmanis 13, Linins 3. Cs: Siksnans (liberó). Vezetőedző: Deveikuss Jurijs.