Rossz kezdés után magabiztos magyar győzelem

Rossz kezdés után 10-7-re nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott a román csapat ellen a Kecskeméten zajló Európa Kupa-selejtező második napján.

Gergelyfi Róbert (b) és Manhercz Krisztián a férfi vízilabda Európa Kupa A csoportjában játszott Magyarország – Románia mérkőzésen Kecskeméten. MTI Fotó: Ujvári Sándor

A románok villámrajtot vettek, ugyanis bő két és fél perc alatt két emberelőnyös és egy akciógóllal 3-0-ra elhúztak. Märcz Tamás szövetségi kapitánynak így szokatlanul korán időt kellett kérnie, melynek köszönhetően egy gólra felzárkózott a csapat. A románok a nyitónegyed végén egy végletekig kijátszott, majd értékesített fórral léptek el ismét.

A második felvonásban „helyreállt a világ rendje”, s néhány perc múlva már egyenlő állásról indulhattak újra a csapatok. Előnybe végül ismét a románok kerültek a nagyszünet előtt.

Szinte rögtön a harmadik negyed elején egyenlíthetett volna a magyar válogatott, de az emberelőnyt nem tudta kihasználni, ráadásul a románok lefordultak, és növelték előnyüket. A túloldalon Erdélyi Balázs szépített távolról, majd Manhercz Krisztián lefordulásból egyenlített. Egy perccel a negyed vége előtt „fórból” Erdélyi révén a mérkőzésen először vezetést szerzett a magyar csapat, ráadásul Nagy Viktor is elkapta a fonalat.

A zárónegyedben már kijött a két csapat közti klasszis különbség, a románok el is fáradtak a meccs végére.

Märcz Tamás szövetségi kapitány így értékelt a mérkőzést követően: „Hiába hívtuk el a figyelmet arra, hogy mennyire agresszív a román csapat, szépen belealudtunk a mérkőzés elejébe… Nem érdemtelenül vezettek, s tartották magukat három, majdnem négy negyeden keresztül. Elől kellett valamit húzni, hogy nyerjünk. Az ilyen mérkőzésen segítenek abban, hogy fejlődjünk. Nem vettük komolyan az elején, hogy velünk is megtörténhet az, ami a franciákkal megtörtént, de végül valóra vált. Utána rendeztük a sorainkat, visszatereltük a meccset abba a vonalba, amely a spanyolok ellen Hódmezővásárhelyen működött. A spanyolok ellen ebből a mérkőzésből indulunk ki, azaz nagyon jó csapat lesz az ellenfelünk, nem könnyű legyőzni. Láttuk, hogy nálunk is döcögött ma a szekér a grúzok ellen, de végül meggyőzően nyertek. Összeszokott, kellemetlen csapat, mindig akkor a legjobb, amikor van tét, izgalmas meccs lesz, amely építő lesz a jövőre nézve.”

Salamon Ferenc (b) és a román Vlad-Luca Georgescu a férfi vízilabda Európa Kupa A csoportjában játszott Magyarország – Románia mérkőzésen Kecskeméten. MTI Fotó: Ujvári Sándor

A születésnapos, három gólt jegyző Erdélyi Balázs így fogalmazott: „Jobb lett volna könnyebben nyerni, de nem bánom, hogy így alakult. A csapatnak szükséges van az ilyen meccsekre. És fontos volt persze, győzzünk. Az elején belealudtunk a meccsbe, ebből is tanulni kell, a későbbiekben is megtörténhet, így jó gyakorlás volt. Elöl és hátul is voltak hibák, ennél több kell. A spanyolok ellen nyilván nehéz lesz, születésnapon sem lesz… Remélem, sikerült föléjük kerekedni.”

A Mezei Tamással együtt centerben nagyot harcoló Német Toni értékelése: „Hasznos mérkőzés volt, gyakoroltuk a saját játékunkat – az elején kisebb sikerrel… A harmadik negyedre bemelegedtünk, úgy éreztük, váltani kell a motiváción is, sikerült átlépni ezt a nehéz szintet. A spanyolok ellen még nehezebb csatára számítok, ami a negyedik negyedre fog eldőlni.”

Märcz Tamás együttese – amely csütörtökön a georgiaiakat verte – szombaton a spanyolokkal találkozik, annak az összecsapásnak vélhetően a csoportelsőség a tétje.

Az Európa Kupa kecskeméti csoportjából az első három helyezett kerül az áprilisi nyolcas döntőbe. A sorozat győztese 20 ezer euróval gazdagodik, a második 15 ezer, a harmadik 5 ezer eurót kap.

Európa Kupa, selejtező, 2. játéknap:

Magyarország-Románia 10-7 (2-4, 2-1, 3-1, 3-1)
Gól: Erdélyi, Manhercz 3-3, Vámos 2, Angyal, Jansik Sz., 1-1, ill. Radu 3, Chioveanu 1, Fulea 1, Negrean 1, Szabó I. 1.

Spanyolország-Georgia 11-5 (3-1, 3-2, 2-1, 3-1)