Rövidtávú triatlon Eb: magyar arany a junioroknál

junior_triatlon

Lehmann Csongor, Putnóczki Dorka, Mátyus Lili és Soós Gergő

A dán csapat nyerte az ausztriai Kitzbühelben zajló rövidtávú triatlon Európa-bajnokság vasárnapi mixváltóját, a magyarok kilencedik helyen zártak.

A nemzetközi szövetség (ITU) honlapja szerint a dánok hét másodperccel előzték meg a második franciákat, és további nyolccal a bronzérmes oroszokat az egyaránt négyszer 250 méter úszásból, 5 kilométer biciklizésből és 1,8 kilométer futásból álló versenyszámban.

Bragmayer Zsanett, Dévay Márk, Kovács Zsófia, Bicsák Bence összeállítású magyar csapat másfél perces hátránnyal a kilencedik helyen ért célba az immár az olimpiai műsorban is szereplő versenyszámban.

A junioroknál ugyanakkor magyar győzelem született: a Mátyus Lili, Soós Gergő, Putnóczki Dorka, Lehmann Csongor négyes fél perccel előzte meg az ezüstérmes oroszokat, s nyert aranyérmet.