Rudnevs góllal mutatkozott be a Hannoverben

rudnevs-hanno-1390663698

Artoms Rudnevs – Fotó: kicker.de

A Bundesliga téli szünete után a 18. fordulóval folytatódott a német bajnokság, a péntek este győztes Bayern München üldözői a Bayer Leverkusen és a Borussia Dortmund is egyaránt botlott. A Hannover új szerzeménye Artoms Rudnevs (a képen) rögtön első mérkőzésén gólt szerzett, Huszti Szabolcs gólpasszt adott a Wolfsburg ellen.
Freiburgban már a 4. percben vezetést szerzett a Bayer Leverkusen, Lars Bender 23 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot (0-1). A másik oldalon a 27. percben a felfutó Admir Mehmedi 17 méterről parádésan tekert a bal felső sarokba, a svájci csatár karácsony előtt a Hannover ellen szerzett két gólt (1-1). Nyolc perccel később Castro szöglete után Simon Rolfes fejelt a jobb alsó sarokba (1-2).

A második féidő elején a 16-os oldalvonala és az oldalvonal közül elvégzett szabadrúgás után a francia Jonathan Schmid labdája érintés nélkül jutott Bernd Leno kapujába (2-2). Végül a 90. percben a szünetben becserélt Felix Klaus pecsételte meg a gyógyszergyáriak sorsát. A kiugró Schmid lépett be a 16-oson belülre, majd Klaushoz passzolt, ki 12 méterről helyezett a bal alsó sarokba (3-2).

Dortmundban szintén egy gyors góllal kezdődött a mérkőzés, a 6. percben Marco Reus keresztlabdáját a kapu elé befutó Sven Bender (A Freiburgban gólt szerző Lars ikertestvére) fejelte a vendégek kapujába, miközben Ostrzolek összefutott az Augsburg svájci kapusával (1-0). A hazaiaknál a megsérült Błaszczykowski helyére a 6. percben lépett pályára Aubameyang, míg a vendégeknél a 35. percben Halil Altintop helyére cserélték be a lengyel Arkadiusz Miliket.

A második játékrész elején Andre Hahn jobboldali beadása után a menteni igyekvő Sven Bender „tökéletesen” helyezett Roman Weidenfeller kapujába (1-1). Tíz perccel később Nuri Sahin szabadrúgásból tökéletesen tekert a bal felső sarokba (2-1). A 72. percben Hahn újabb jobb oldali beadása után a két perce pályán lévő Dong-Won Ji remekül fejelt a hálóba, Sebastian Kehl csak nézője volt az eseményeknek (2-2).

Jürgen Klopp együttese a bajnokságban utoljára november 30-án Mainzban tudott nyerni 3-1-re, azóta két vereség mellett ez volt a második döntetlenje a Borussia Dormundnak. Mindez azt jelenti, hogy a BVB négy mérkőzésen 10 pontot herdált el.

A Wolfsburgban vendégszereplő Hannover 96 3-1-re nyert. A 28- percben egy labdaszerzés után Mame Biram Diouf ugratta ki Artoms Rudnevst, ki 12 méterről a kapus mellett helyezett a Wolfsburg kapujába (0-1). Az egykor Zalaegerszegen szolgáló lett csatár január 7-én szerződött Hamburgból Hannoverbe és új csapatában mindjárt első tétmérkőzésén gólt szerzett. Hét perccel később Maximilian Arndold cselezgetett befelé, majd közel 30 méterről, bal lábbal pörkölt kapura, a Ron Zielerről kipattanó labdát az érkező Ivica Olic helyezte a Hannover kapujába (1-1).

Az 50. percben Diouf ugratta ki Leonardo Bittencourt-t, aki a jobb alsó sarokba helyezett, majd a 72. percben Huszti Szabolcs adott gólpasszt Bittencourt-nak (1-3). A magyar középpályást a 83. percben a dán Leon Andreasen.

Bundesliga, 18. forduló:

Freiburg-Bayer Leverkusen 3-2 (1-2)
Gól: Mehmedi (27.), J. Schmid (53.), F. Klaus (90.), ill. L. Bender (4.), Rolfes (35.)

Borussia Dortmund-Augsburg 2-2 (1-0)
Gól: S. Bender (6.), Sahin (66.), ill. S. Bender (56., öngól), Dong-Won Ji (72.)

Wolfsburg-Hannover 96 1-3 (1-1)
Gól: Olics (35.), ill. A. Rudņevs (28.), L. Bittencourt (50., 72.)

VfB Stuttgart-FSV Mainz 05 1-2 (1-1)
Gól: Abdellaoue (11.), ill. Okazaki (39.), B. Saller (87.)

1. FC Nürnberg-Hoffenheim 4-0 (2-0)
Gól: Chandler (24.), Drmic (42., 70.), Ginczek (49.)

Eintracht Frankfurt-Hertha BSC 1-0 (1-0)
Gól: A. Meier (36.)