Sajó-völgye fociparadicsom lesz?

Shares

„Kell egy csapat!”, adta ki a jelszót Minarik Ede a Régi idők focijában. A pucerájos arról álmodozott, hogy a Csabagyöngye bejut az elsőosztályba. Ma már más a módi, a vidéki focisulik elsősorban a TAO-rendszerben bízhatnak.

Tavaly év végén 335 millióval támogatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma azt a fideszesek által alapított sport egyesületet, mely 5 éves működése alatt már milliárdos összeget kalapozott össze. Az új bázis 2011 óta csendben formálódik közpénzekből Magyarország egyik legszegényebb régiójában, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében – írja az mfor.hu.

Az elérhető adatok alapján a legújabb focibázis, melyet ezúttal joggal nevezhetünk Felcsút 3-nak is, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében formálódik, egészen pontosan Putnokon. A kormany.hu oldalán közzétett dokumentum szerint tavaly év végén ugyanis 335 millió forintot adott az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásként a Sajóvölgye Focisuli Sport Egyesületnek sportpályák, öltözők, villanyvilágításos műfüves pálya kialakítására és infrastrukturális fejlesztésekre Putnokon, Múcsonyban és Bánhorvátiban.

A Sajóvölgye Focisuli nemcsak az alapítói miatt nevezhető joggal Felcsút 3-nak, hanem azért is, mert az egyesület támogatója és együttműködő partnere a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány. Egy, a kazincbarcikai önkormányzat oldalán fellelhető dokumentum szerint az egyesület célja felnőtt szinten, hogy „Putnokon stabil NB III-as csapat működjön, ahol lehetősége lesz az utánpótlás bázisainkból felkerülő fiataloknak felnőtt mérkőzéseket játszani és tovább fejlődni”. A későbbiekben pedig remélhetőleg többen felkerülhetnek az NB II-be, és bíznak abban is, hogy majd az NB I-be is tudnak játékosokat delegálni.

A Sajóvölgye működésük kezdete óta igencsak látványos fejlődésen ment keresztül. A Magyar Labdarúgó Szövetség oldalán található adatbázis szerint (2014-es évre az éves jelentés alapján) ugyanis 2011 és 2015 között összesen 1,055 milliárd forintnyi TAO-pénzt sikerült összekalapoznia.

A TAO-pénzekből 2015-ben 115,3 millió forintot kaptak. Ebből a keretből 13 milliót szántak füves edzőterülte kialakítására labdafogó hálóval, 7,6 millióba kerül a műfű borítás cseréje és megpályáztak egy pályakarbantartó traktort  több, mint 6 millióért. A tervezett 40 milliós tárgyi eszköz beruházásból végül csak 30 milliót hagyott jóvá az MLSZ. A programból melegítőkre 2, míg széldzseikre 1 millió forint jutott.