Sakkolimpia: női csapatunk továbbra is száz százalékos

Az asztalnál, balról Almási Zoltán, Balogh Csaba és Gledura Benjámin. A háttérben Polgár Judit szövetségi kapitány és tetstvére Polgár Zsuzsa. Fotó: Paul Truong

Az asztalnál, balról Almási Zoltán, Balogh Csaba és Gledura Benjámin. A háttérben Polgár Judit szövetségi kapitány és testvére, Polgár Zsuzsa. Fotó: Paul Truong

A bakui sakkolimpián a magyar nők zsinórban harmadik győzelmüket aratták, míg férfi csapatunk kikapott a favorit házigazdáktól. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy vasárnap csak Vajda Szidónia és Almási Zoltán tudott partit nyerni.

A férfi válogatottra igazi rangadó várt, a harmadik fordulóban a házigazda Azerbajdzsán első számú csapata ellen játszottak. A minden táblán több Élő-ponttal rendelkező hazaiak a legerősebb felállásukban ültek asztalhoz. Óriási siker, hogy Almási Zoltán győzött a második táblán Radjabov ellen.  Rapport, Balogh és Gledura azonban kikapott, így 3-1 lett az összecsapás végeredménye.

A nők fantasztikusan menetelnek, zsinórban harmadik csapat győzelmüket aratták, ezúttal Törökország ellen. A mérkőzés a második táblán dőlt el, miután Lázárné Vajda Szidónia világossal győzött. A másik három játszma pedig döntetlennel zárult, a végeredmény 2,5-1,5 lett.

A 11 fordulós, svájci rendszerű viadalon első helyen a meccspontok számítanak: a csapatgyőzelem 2 pontot, a döntetlen 1 pontot ér.

A Magyar Sakkszövetség minden magyar játszmát élőben közvetít, amit nagymesterek kommentálnak. A közvetítő oldal az lábbi linken érhető el:  http://live.chess.hu/baku2016/