Sarapova már a legjobb nyolc között

SarapovaA stuttgarti 776 ezer dollár összdíjazású női teniszversenyen az eltiltása után visszatérő Marija Sarapova második mérkőzését is magabiztosan nyerte meg.

Az orosz teniszezőnő az első körben Roberta Vincit, majd a második fordulóban a Radwanskát búcsúztató Jekaterina Makarovát egyaránt két játszmában győzte le. Marija Sarapova következő ellenfele a Garbine Muguruzát szetthátrányból legyőző Anett Kontaveit lesz. Az észt játékos ráadásul a selejtezőből érkezett, így ő már öt mérkőzésen van túl Stuttgartban. Kontaveit és Sarapova korábban még nem játszott egymás ellen.

Marija Sarapova 2012 és 2014 között zsinórban háromszor nyerte meg a Porsche Grand Prix-t.

A legendás német teniszezőnő Steffi Graf mindössze egyszer jutott be a stuttgarti fináléba, ám az 1984-es döntőben kikapott a svéd Catarina Lindqvisttől. Anke Huber 1991-ben Martina Navartilovát 2:6, 6:2, 7:6 arányban győzte le a fináléban, majd 1994-ben Mary Pierce legyőzésével lett tornagyőztes. Két évvel később azonban, a 20. Porsche Grand Prix döntőjében kikapott Martina Hingistől.

Julia Görges egyetlen tornagyőzelmét 2011-ben aratta Stuttgartban, míg az utolsó két viadalon Angelique Kerber diadalmaskodott.  A német teniszezőnők közül idén már csak az a Laura Siegemund van versenyben, aki tavaly csak a fináléban kapott ki Kerbertől. Idén a negyeddöntőben Karolina Pliskova (cseh, 2). lesz Siegemund ellenfele.

A férfiak ATP 500-as katalán tornáján is kialakult már a legjobb nyolc mezőnye. Barcelonában csütörtökön kiesett: Benoit Paire (francia, 17.), Feliciano Lopez (spanyol, 16.), Alexander Zverev (német, 8.), Pablo Carreno Busta (spanyol, 7.) és David Goffin (belga, 5.) is.

Óriási menetelésben van Yuichi Sugita, aki a selejtezőben egy győzelem után kikapott a kanadai Steven Dieztől, ám „szerencsés vesztesként” felkerülhetett a főtáblára. A japán teniszező Tommy Robredo legyőzése után szetthátrányból győzte le Richard Gasquet-t (francia, 9.), majd 6:3, 6:3 arányban felülmúlta Pablo Carreno Bustát (spanyol, 7.) is. A világranglista 91. helyén álló japán teniszező következő ellenfele a 9. Dominic Thiem lesz, akivel korábban még nem játszott.

Barcelonában menetel Hyeon Chung is, aki szintén a selejtezőben kezdett, majd a dél-koreai játékos a főtáblán legyőzte Denis Istomint, Philipp Kohlschreibert (német, 12.) és Alexander Zverevet (német, 8.) is. A világranglista 94. Hyeoon Chung következő ellenfele Rafael Nadal (spanyol, 3.) lesz.

Barcelona Open Banc Sabadell
ATP 500, összdíjazás: 2 373 330 euró

3. forduló:

Andy Murray (brit, 1.) — Feliciano Lopez (spanyol, 16.) 6:4, 6:4
Albert Ramos-Vinolas (spanyol, 10.) — Roberto Bautista Agut (spanyol, 6.) 6:2, 3:6, 6:4
Dominic Thiem (osztrák, 4.) — Daniel Evans (brit) 7:6(5), 6:2
Yuichi Sugita (japán, LL) — Pablo Carreno Busta (spanyol, 7.) 6:3, 6:3
Hyeon Chung (dél-koreai, Q) — Alexander Zverev (német, 8.) 6:1, 6:4
Rafael Nadal (spanyol, 3.) — Kevin Anderson (dél-afrikai) 6:3, 6:4
Karen Hacsanov (orosz) — David Goffin (belga, 5.) 6:7(7), 6:3, 6:4
Horacio Zeballos (argentin) — Benoit Paire (francia, 17.) 6:4, 3:6, 7:6(3)