Saúl egyetlen góljával nyert az Atletico

Saul Niguez az Astana és a Benfica után bevette a Bayern München kapuját is. Fotó: kicker.de

Az Atlético Madrid hazai pályán Saúl Níguez korai góljával 1-0-ra legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai, első felvonásán.

Nagy lendülettel kezdett az Atlético Madrid, s már a 11. percben vezetést szerzett. Saúl Níguez indult meg, majd négy Bayern-játékost is kicselezett mielőtt Manuel Neuer kapujába tekert (1-0). Saúl mindkét bátyja labdarúgó. Jony, azaz a 31 éves Jonathan Niguez jelenleg a szlovén Koper középpályása. A 27 éves Aarón Niguez a Bragában játszik.

Ezt követően a müncheniek óriási labdabirtoklási fölénybe kerültek, de egyetlen helyzetet sem tudtak kidolgozni a nagyszerűen védekező madridiakkal szemben.

[Customads id=646335]

A fordulást követően állandósult a Bayern-nyomás, s az 54. percben kis híján egyenlített Josep Guardiola csapata, de David Alaba 30 méteres bombája a felső lécről lefelé vágódva a vonal elé pattant. Két perccel később újabb müncheni helyzet után lélegezhetett fel a Vicente Calderón közönsége, Javi Martínez közeli fejesét védte Jan Oblak.

A szórványos hazai támadások egyikéből majdnem megduplázta előnyét Diego Simeone együttese, de Fernando Torres ziccerénél a jobb kapufán csattant a labda. A hajrában sem változott a játék képe, a Bayern támadott, de gólt nem szerzett.

Zsinórban 5. mérkőzését hozta le az Atlético Madrid kapott gól nélkül. Jan Oblak kapuja 510 perce érintetlen, utoljára a szenegáli Papa Kouly Diop (Espanyol) rúgott gólt a Matracosok kapujába.

A visszavágót május 3-án rendezik a müncheni Allianz Arénában.