SEHA Liga: hétméteresekkel döntős az MVM Veszprém

varasdCíme megvédéséért léphet pályára vasárnap az MVM Veszprém a kézilabda SEHA Liga varasdi négyes döntőjében, mivel a pénteki elődöntőben hétméteresekkel legyőzte a fehérorosz Meskov Bresztet.

Nehezen indult a találkozó a címvédőnek, a magyar bajnoknak közel nyolc percre volt szüksége az első gól megszerzéséhez (1-2). A folytatásban sem javult teljesítménye: a Bajnokok Ligájában nyolcaddöntőig jutó ellenfél 16 perc után öt góllal vezetett (2-7), és ezt az előnyét a szünetig tartani tudta (6-11).

A második játékrészben feljebb zárkózott a Veszprém, hét perccel a végső dudaszó előtt egy kettős emberelőnyt követően egy gól lett a különbség, és végül kevesebb mint egy perccel a rendes játékidő letelte előtt sikerült egyenlítenie (20-20).

Az idegek harcát a Veszprém bírta jobban: Momir Ilic, Gasper Marguc, Iváncsik Gergő és Mirsad Terzic nem hibázott, míg az ellenféltől ketten is a kapufát találták el, így 4-1-re a magyar együttes nyerte a büntetőket. Ezzel úgy jutott a fináléba, hogy az elődöntőben egyszer sem vezetett.

A másik ágon két, a Veszprémhez hasonlóan BL-negyeddöntősök ütköztek meg. A horvát PPD Zagreb és a macedón Vardar Szkopje meccsét végül utóbbi nyerte.

A BL Final Fourért a Veszprém a Szkopjéval csap majd össze a hó végén. Április 23-án a macedón fővárosban játsszák le az első mérkőzést, majd április 30-án lesz a veszprémi visszavágó.

A Veszprém az előző idényben először indult a SEHA Ligában, és meg is nyerte a sorozatot.

[Customads id=646335]

Javier Sabaté:
 „Gratulálok ellenfelünk teljesítményéhez, bebizonyították, hogy milyen jó formában vannak. A játékosaik közel száz százalékot nyújtottak, s a meccs nagyobb részében jobbak voltak nálunk. Ez volt minden bizonnyal a legrosszabb első félidő, amit a Veszprém az ittlétem óta produkált. Lassúak voltunk és pontatlanok. Büszke vagyok a fiúkra, hiszen a végsőkig hittek a győzelemben, s sikerült is nyerniük. Ízelítőt adtak a küzdőszellemből, s a második játékrészben a védekezésünk, valamint a kapusteljesítmény is rendben volt. Szerencsésebbek voltunk ma ellenfelünknél. Győzni szeretnénk a döntőben, s jobb teljesítményt nyújtani.”

Cristian Ugalde: „Nagyon jól játszott a Breszt, mi pedig nagyon rosszul. Öt-hatgólos hátrányból mindig nagyon nehéz felállni. A csapat azonban küzdött, hajtott, így sikerült döntetlenre menteni, s büntetőkkel nyerni. Edzőnk a szünetben azt mondta, hogy ez nem a szint, hozzáállás, amit a Veszprém képvisel. Azok a játékosink lőtték a büntetőket, akik rengeteget gyakorolták azt, s kellő magabiztossággal rendelkeznek. Nagyon boldogok vagyunk, hogy bejutottunk a fináléba. Most van huszonnégy óránk, hogy felkészüljünk.”

SEHA Liga, négyes döntő (Varasd), elődöntő:

MVM Veszprém – Meskov Breszt 20-20 (6-11) 4-1 – hétméteresekkel
Veszprém: Alilovic – Rodriguez 2, Sulic 2, Nagy L. 5, Schuch, Terzic, Ugalde 5. Csere: Marguc 1(1), Ilic 3, Palmarsson, Lékai, Nilsson, Gulyás 2, Iváncsik G.
Breszt: Pesic – Baranov 1, Silovics 4, Stojkovic 4 (1), Tjumencev 4, Kamisik 4, Razgor 1(1). Csere: Cserepenko (kapus), Babicsev 1, Kristopans 1, Sumak, Vukic.

Vardar Szkopje (macedón) – PPD Zagreb (horvát) 26-24 (12-10)