Semmi sem dőlt el a II-es csoportban

Paule BaudouinA női Európai-bajnokság II-es középdöntő csoportjának 2. fordulójában Zágrábban Montenegró legyőzte Hollandiát, Svédország pedig Szlovákiát, míg a franciák küzdelmes mérkőzésen végül megosztoztak a pontokon a németekkel, így továbbra sem dőlt el semmi.

A kedd esti döntetlennek köszönhetően a németek megszerezték első pontjukat a középdöntőben, s ez már elég is ahhoz, hogy a tabellán leendő ellenfelüktől, Szlovákiától átvegyék az ötödik helyet.

A germánok nem számíthattak a meghatározó védekezésben meghatározó Anja Althaus játékára, ennek ellenére remekül kezdtek. A francia támadás megannyi hibáját kihasználva mindkét német szélső ontotta a gólokat, az első félidőben mindössze két német találat született más pozícióból.

Az első eredményes átlövésre az első játékrész legvégéig kellett várniuk, de 13-10-es állásnál úgy tűnt, az egyoldalú támadójáték nem okoz különösebb gondot a német együttesnek.

Hét perccel a kezdő sípszó után Németország 5-1-re elhúzott. Bár Paule Baudouin balszélső a tizenhatodik percben 8-5-re hozta fel csapatát, a németek nem engedték át a kezdeményezést.

Katja Schülke magabiztosan védett, Marlene Zapf három egymást követő találata maradt francia válasz nélkül, így a németek már 11-5 arányban vezettek. Előnyüket akár hétgólosra is növelhették volna, de Huber elhibázott hétméterese a kapufán csattant, jelezve egy gyenge időszak kezdetét Németország játékában.

Az ezt követő hét percben Franciaország zsinórban ötször vette be Schülke kapuját és visszakapaszkodott egy gólra (11-10).

Laura Steinbach a második játékrész elején még visszaállította egyszer a négy találatnyi különbséget, 14-10 után viszont a kékek kezdték átvenni az irányítást. Az agresszív francia védelem nagyon megnehezítette a német átlövők dolgát, a 43. percben Siraba Dembele egyenlített. A mérkőzés kezdete óta most volt először egyenlő az állás, Baudouin két perccel később a vezetést is megszerezte a franciáknak.

Az utolsó tíz percben a németek tudtak újítani és visszavették a vezetést. Csak Paule Baudouin büntetője fosztotta meg őket a győzelemtől. A tizenöt másodperccel a végső dudaszó előtt megítélt büntető állította be a 24-24-es végeredményt.

Női Európa-bajnokság, II-es középdöntő csoport, 2. forduló:

HOLLANDIA-MONTENEGRÓ 27-31 (13-15)

SVÉDORSZÁG-SZLOVÁKIA 31-22 (17-11)

NÉMETORSZÁG-FRANCIAORSZÁG 24-24 (13-10

A csoport állása: 1. Svédország 7 p (129-110), 1. Montenegró 6 p (106-95), 3. Hollandia 5 p (116-107), 4. Franciaország 5 p (95-91), 5. Németország 1 p (102-119), 6. Szlovákia 0 p (84-110)