Semmi sem dőlt el Manchesterben

Joe Hart több remek védést is bemutatott. Fotó: Paul Gilham/Getty Images

A Manchester City – Real Madrid mérkőzésen egyetlen gól sem született, amiben legnagyobb érdeme a hazai kapusnak volt.

Cristiano Ronaldo nélkül, de Karim Benzemával a soraiban lépett pályára a Real Madrid a Manchester City  otthonában a Bajnokok Ligája első elődöntőjének első mérkőzésén. Pedig CR7-nek jó esélye volt rá, hogy játsszon, Benzemáról viszont az írta a Marca, hogy biztosan nem szerepel majd ezen a találkozón. Csodálatos élőképpel fogadta a csapatokat az 55 ezres City of Manchester Stadion közönsége.

Mindkét együttes óvatosan kezdett, nagy helyzet nem alakult ki az első félidőben. A Real fegyelmezetten védekezett a saját térfelén, De Bruyne-t kivették a játékból, és érezhető volt, hogy inkább a hazai visszavágón szeretnék majd eldönteni a meccset.

A City már az ellenfél térfelén letámadott, mégsem tudtak helyzetet kialakítani a hazaiak. A legfontosabb történés David Silva kényszerű lecserélése volt a 40. percben. A kiegyenlített játékrészt 1-1 kapura lövéssel zárták a csapatok, melyek közül egy sem találta el a kaput.

[Customads id=646335]

A második félidőre Benzema már nem jött ki, Jesé váltotta őt. Agüero veszélyes lövésével indult a játékrész, a kaput azonban ezúttal is elkerülte a labda. Az 54. percben aztán végre láthattuk az első kaput eltaláló próbálkozást, miután Sergio Ramos egy szöglet után éppen Hart kapus kezébe fejelte a labdát.

A spanyolok igyekeztek tartani a labdát, a Cityből pedig továbbra is hiányzott az a kreativitás, ami kell egy ilyen szintű védelem áttöréséhez. A 70. percben Jesé fejese a felső kapufán csattant, ami egyértelművé tette, hogy ez a játékrész a Realról szól. Kroos-lövés, Bale-lövés – gyűltek sorban a Real lehetőségei, mígnem a 79. percben Hartnak már bravúr kellett Casemiro fejesének hárításához, három perccel később pedig Pepe másfél méterről bombázott az angol kapus mellkasába.

A 90. percben még Pepe mentett egy szépet Sterling elől, majd Navas hárított egy szabadrúgást a ráadásban, de ennek ellenére elmondható, hogy a Real közelebb állt a sikerhez. A visszavágó jövő szerdán lesz Madridban.