Sidi Péter ötödik lett összetettben

Sidi PeterSidi Péter az ötödik helyen végzett a férfi kisöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett számban a Fort Benningben rendezett olimpiai kvalifikációs sportlövő világkupaverseny hétfői zárónapján.

A viadal honlapja szerint a világ- és Európa-bajnok komáromi sportoló a vasárnapi selejtezőhöz hasonlóan ezúttal is remekül lőtt: egy nappal korábban 1181 körös országos csúccsal biztosította helyét a hétfői versenyben, amelynek 120 lövését 1179 körrel a második helyen zárta, így biztosan jutott be a nyolcas döntőbe. A fináléban aztán 424,8 körrel az ötödik pozícióban zárt.

A riói olimpiai indulási helyét az áprilisi, csangvoni világkupán a légpuskában aratott győzelmével megszerző Sidi Fort Benningben is kiválóan szerepelt, a 10 méteres számban is döntőt lőhetett, és abban hetedik lett.

Az összetett másik magyarja, Péni István szintén továbbjutott a selejtezőből, majd hétfőn 1160 körös eredménnyel a 44. helyen végzett, így nem sikerült ötkarikás kvótát szereznie.

Tátrai Miklós is messze volt ezúttal az ötkarikás kvalifikációtól, mivel 568 körrel a 67. pozícióban zárt légpisztolyban.

A sportlövők idei világkupa-sorozatában minden állomáson számonként két-két kvóta talál gazdára. A pisztolyosok és puskások számára ez volt a második viadal. A magyar sportlövők közül eddig Sidi Péternek, illetve a pisztolyos Tobai-Sike Renátának sikerült Rióba „lőnie” magát korábban. Fort Benningben a legközelebb Zwickl-Veres Kata volt a kvótaszerzéshez: a vasárnapi kisöbű sportpuska 3×20 lövéses számban az olimpiai kvalifikációt elérő kínai versenyzővel azonos eredményt ért el, ám kevesebb belső tízese miatt mögé szorult.

A következő vk-t jövő csütörtöktől Münchenben rendezik.