Siegemund hazai salakon nyert Stuttgartban

Siegemund_CarreraZsinórban harmadszor nyert hazai, azaz német teniszezőnő a 776 ezer dollár összdíjazású stuttgarti salakpályás női tenisztornán.

2015-ben és 2016-ban is Angelique Kerber nyerte meg a győztesnek járó Porschét, ráadásul tavaly éppen Laura Siegemundot győzte le 6:4, 6:0 arányban. A 29 éves német teniszezőnő idén ismét eljutott a fináléig, menet közben legyőzte Szvetlana Kuznyecovát (orosz, 8.), Karolina Pliskovát (cseh, 2.), majd Simona Halepet (román, 4.) is.

A döntőben az a Kristina Mladenovic volt Siegemund ellenfele, akit tavaly Szentpéterváron szetthátrányból fordítva győzött le. Ám míg az orosz torna kemény pályán zajlott, addig Stuttgartban salakon csaptak össze. A két és fél órás mérkőzés végül a döntő szett rövidítésében 7-5-ös Siegemund sikerrel ért véget.

A német lány el sem akarta hinni, hogy ő győzött, a finálé után boldogan nyilatkozott, hiszen ez volt karrierje legnagyobb győzelme. Laura Siegemund Filderstadtban született, de éppen Stuttgartban van az otthona, így neki igazán hazai pálya volt ez a torna. Siegemund tavaly Bastadban aratta első WTA-tornagyőzelmét, ráadásul mostani győzelmével „felülmúlta” példaképét a legendás Steffi Grafot, aki nem tudott nyerni a Porsche Grand Prix-n. Graf egyszer, 1984-ben jutott be a stuttgarti döntőbe, ám 6:1, 6:4 arányban kikapott a svéd Catarina Lindqvisttől.

A férfiaknál Rafael Nadal Barcelonában megnyerte 51. salakpályás tornáját, ráadásul a spanyol salakkirály először nyert a róla elnevezett centerpályán.