Sima Fehérvár győzelem

Fotó. Horváth Gyula/albakezi.hu

A házigazda Alba Fehérvár magabiztos, 12 gólos győzelmet aratott a Budaörs ellen a női kézilabda NB I legutóbbi mérkőzésén.

A találkozót kiválóan kezdte az Alba Fehérvár KC, Sipeki Flóra ezúttal is – csakúgy, mint Lipcsében – remekelt a kapuban, a társak pedig szórták elöl a gólokat. Kilenc perc után hat különböző hazai gólszerzőnek köszönhetően 7-2-t mutatott az eredményjelző. Mihály Attila együttese ugyan ezután még visszazárkózott, de mínusz három után ismét ellépett a nagyszerű napot kifogó Claudine Mendy vezette Fehérvár, így a Budaörs edzője bő tíz perccel a szünet előtt időt is kért. De 12-7 után is tovább tudta növelni előnyét a Fehérvár, és egy 7-2-vel zárta az utolsó tíz percet, a szünetben 19-10-re vezetett Deli Rita együttese.

A fordulás után egy 4-2-vel a Fehérvár tizenegy-gólosra növelte a két gárda közti különbséget, de a 41. percre, zsinórban szerzett négy találattal hétre csökkentette azt a Budaörs, Deli Rita időt is kért. Aztán Pelczéder törte meg a fehérvári gólcsendet, melyet még négy hazai találat követett vendégválasz nélkül, ezzel pedig megint tízen túlra került egymástól a két csapat. A hajrá nem tartogatott már különösebb meglepetést, ezt jól mutatja, hogy egyik vezetőedző sem kért már időt. A Fehérvár végül 32-20-ra győzött, és tíz pontjával fellépett a tabella hetedik helyére, megelőzve a Siófokot. Folytatás vasárnap a Brest Bretagne ellen az EHF-kupában.

Deli Rita, az Alba Fehérvár KC vezetőedzője: Valójában ezzel a mérkőzéssel érkeztünk meg 2017-be; nehezen indultunk be, de ma végre abban a tempóban kézilabdáztunk, amit tudunk, és amiben játszanunk is kell. Gyakorlatilag a téli bajnoki szünet után most, január közepén tudtuk azt a játékstílust mutatni, hogy akár a távoli zónából, akár lerohanásban olyan sebesség jellemezze a játékunkat, ami eddig hiányzott, és aminek ma nagyon örültem. Érdekes, hogy egyre jobban „akklimatizálódunk“ az EHF, bajnoki, EHF, bajnoki ritmushoz, egyre érettebbé és rutinosabbá válik abban csapatunk, hogy miként kell ezt a helyzetet kezelni. Nagyon jó formában lévő Budaörssel játszottunk, nem véletlenül mondtam a meccs előtt a lányoknak, hogy ne számítsanak könnyű mérkőzésre. Ki tudtuk használni az ellenfelünk pontatlanságait, a védelmünk is arra irányult, hogy felállt fal elleni játékra kényszerítsük a Budaörsöt. Annak külön örülök, hogy a visszarendeződést az első negyedóra után jól össze tudtuk szedni. Megérdemelt dicséret jár a lányoknak.“

Claudine Mendy, az Alba Fehérvár KC átlövője: „Nagyon komolyan vettük a mai mérkőzést egyrészt a Budaörs eredményei miatt, másrészt mert tudjuk, hogy nem könnyű három naponta meccset játszani. Úgy érzem, jól játszottunk, és azzal tudtuk az ellenfelünk iránti tiszteletünket kifejezni, hogy a lehető legtöbbet próbáltuk meg kihozni magunkból.“

Női kézilabda NB I, 10. forduló:

Alba Fehérvár KC – Budaörs 32-20 (19-10)
Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier 8, Boldizsár 1, Djordjevszka 5 (2), Hajduch 1, Ishitate 1, Kazai 3, Klikovac, Májer 1, Mendy 7, Pelczéder 3, Piedade 2, Rideg, Rózsás. Edző: Deli Rita.
Budaörs: Andrási, Schneck (kapusok), Ertl 1, Hatala 1, Hornyák Á. 5, Horváth B. 1, Ivanics, Juhos 1, Kamuti, Karalyos, Kiskartali, Maláti 2, Mézes, Pálos-Bognár 5 (1), Szabadfi 1, Zsigmond 3.