Sima győzelemmel rajtolt a Győri Audi ETO

Győr, 2016. október 15. Nora Mörk, a Győr játékosa kapura dob a női kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának első fordulójában játszott Győri Audi ETO KC - Midtjylland mérkőzésen az Audi Aréna Győr stadionban 2016. október 15-én. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Nora Mörk, a Győr játékosa kdob kapura. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Az előző idényben finalista Győr simán, 31-19-re legyőzte a vendég dán Midtjyllandot a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

Parádésan kezdett az ETO, minden vendéggólra kettővel válaszolt, így a 12. percben, 6-3-nál kénytelen volt időt kérni a vendégek vezetőedzője. Ám ettől nem igazán változott a játék képe, folyamatosan nőtt a különbség, többek között azért, mert Grimsbö szükség esetén kivédte a dánok erőtlen próbálkozásait. A 20. percben 11-3 volt az állás, majd jött az újabb vendég időkérés. Amikor pedig a csereként beállt Kiss hétméterest fogott, és a túloldalon Görbicz betalált, 15-5-re módosult az állás.

Győr, 2016. október 15. A győri Heidi Löke a labdával, mögötte Veronica Kristiansen, a dán Midtjylland játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának első fordulójában játszott Győri Audi ETO KC - Midtjylland mérkőzésen az Audi Aréna Győr stadionban 2016. október 15-én. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Heidi Löke 9 gólt szerzett mögötte Veronica Kristiansen, a dán Midtjylland játékosa. MTI Fotó: Krizsán Csaba

A fordulást követően már csak az volt a kérdés, hogy a Midtjylland olykor-olykor belül tud-e kerülni a tízgólos különbségen vagy éppen tovább nő a hátránya. Az utolsó tíz perc 25-15-ről indult, a meccs ekkor már gyakorlatilag régen eldőlt, ám az edzők még új formációkat próbálhattak ki. A közönség kiszolgálására is figyeltek a hazaiak: látványos akciókkal zárták a sima összecsapást.

A Győr egy hét múlva az orosz Rosztov Don vendége lesz.

Női kézilabda BL, A csoport, 1. forduló:

Győri Audi ETO KC – Midtjylland (dán) 31-19 (16-7)
Gól: Löke 9, Mörk 5, Amorim 4, Görbicz 4, Broch 3, Groot 3, Bognár-Bódi 1, Hársfalvi 1, Tóth Gabriella 1, ill. Sabine Pedersen 6, Jónsdóttir 4, T. O. Jensen 3, V. Kristiansen 2, Blohm 1, Buceschi 1, Jacobsen 1, Woller 1.