Simán nyert a Szolnok és az Eger is

Szolnoki védekezés. Fotó: Doba István

Az éllovas Szolnok a Vasas vendégeként, a második helyezett Eger pedig hazai környezetben az UVSE ellen győzött fölényesen a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján.Az első negyedben villámgyorsan háromgólos vezetésre tett szert a vendégcsapat, a 8. percben Gyárfás Tamás szépített, majd Varga Dániel duplázott (1-4). Innentől kezdve a Szolnoki Dózsa zsinórban szerzett kilenc gólt, a Vasas második találatára a záró negyed elejéig kellett várni. A vendégek már kiengyedtek, így végül a Vasas döntetlenre hozta az utolsó nyolc percet.

Madaras Norbert, a Szolnok játékosa:  – Az, hogy az OSC csak egy góllal győzött a végén a Vasas ellen, az számukra nézve hízelgő volt. Jómagam nem láttam azt a mérkőzést. Úgy gondolom, hogy az OSC és mi is jóval erősebbek vagyunk. Nekik most hiányzott két centerük, ez azért sokat számít. Ilyenkor még nehezebb bizonyítaniuk.

Vámos Márton, a Szolnok játékosa: – Jó ide mindig visszajönni, három szép évet töltöttem itt. Megtiszteltem úgy érzem, a volt csapatomat azzal, hogy komolyan vettem a játékot, komolyan vettük. Azt gondolom, a két csapat között van ennyi, s ha a Vasas tartalékos, akkor még több. Láttam az Egert, mennyire jó formában van, nehéz megmondani, mi lesz kedden, a meccs után térjünk vissza rá.

E.ON férfi ob I., 15. forduló:

Vasas-Plaket – Szolnoki Dózsa-Közgép 5-16 (1-4, 0-5, 0-3, 4-4)
Gólszerzők: Bóbis 2, Gyárfás 2, Takács, illetve Madaras 3, Vámos 2, Alekszics 2, Varga Dániel 2, Jansik, Hangay, Kis G., Tóth, Mitrovics, Gocics, Mezei

Valdor-Szentes – RacioNet-Honvéd 9-14 (2-7, 2-2, 4-0, 1-5)