Simán nyert Svédországban a Szeged

Arnar Freyr Arnarsson tesztelte Marin Segót. Fotó: Bosse Nilsson

A MOL-Pick Szeged 29-21-re győzött a svéd Kristianstad otthonában, ezzel hét forduló után feljött a harmadik helyre csoportjában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Eleinte felváltva estek a gólok, majd amikor a Szeged sorozatban háromszor betalált, időt kértek a svédek. Ám hiába, mert továbbra is remekeltek a vendégek, így 5-11-nél újabb időkérés következett. A folytatásban valamelyest jobb lett a Kristianstad, még egy időntúli szabaddobásból is tudott faragni hátrányából.

A második félidőt irányítása alatt tartotta a magyar csapat, amely végül magabiztosan hozta el idegenből a két pontot.

A két csapat egy hét múlva Szegeden találkozik.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 7. forduló:

B csoport:

IFK Kristianstad – MOL-Pick Szeged 21-29 (12-15)
Kristianstad: Simic, L. Larsson (kapusok), Arnarsson 4, Eriksen, Gudmundsson 5, Hallen 1, Hanisch, Henningsson 2, Jonsson 1, J. Larsson, Lipovac, Moen Nilsen 4, Schuster, Sörensen 2, Tollbring 2.
Szeged: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 5, Bánhidi 5, Blazevic, Buntic 1, Gaber 1, Gorbok 7, Källman 2, Obranovic 1, Rodriguez Alvarez 2, Skube 3, Sostaric 1, Thiagus Petrus 1, Zubai.

PPD Zagreb (horvát) – Vive Tauron Kielce (lengyel) 23-26 (12-11)
Rhein Neckar Löwen (német) – HC Vardar (macedón) 27-33 (16-17)
Meskov Breszt (fehérorosz) – Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 29-29 (14-15)

A csoport állása: 1. Vardar 12 p (221-192), 2. Kielce 10 p (213-199), 3. Löwen 9 p (203-200), 4. Szeged 9 p (192-179), 5. Breszt 7 p (191-190), 6. Celje 4 p (192-211), 7. Kristianstad 3 p (186-208), 8. Zagreb 2 p (171-190)