Simona Halep lesz Babos Tímea következő ellenfele

Babos Tímea a folyamatosan zuhogó eső miatt egy napot várt, mire pályára léphetett a kantoni (Guangzhou) tenisztornán, majd a soproni lány mindössze három játékot kínai ellenfelének.

A világranglistán 76. helyezett magyar játékos kétszettes mérkőzésen búcsúztatta a szabadkártyás kínai Jang Csao-hszüant.

A meccset elég jól kezdtem, azonban a brékemet nem tudtam megtartani. Egy túlságosan biztonsági szervagémet játszottam…értékelt saját honlapján. – Utána azonban kapcsoltam, és én irányítottam a játékot. A második szettben pedig már kifejezetten jól ritörnöztem és mozogtam, ez nagyon megnehezítette ellenfelem dolgát. Nagyon meleg volt, így örülök a sima győzelemnek”.

A mérkőzés 67 percig tartott. Babos következő ellenfele az első helyen kiemelt, a világranglistán második helyezett Simona Halep lesz. A román lány a selejtezőből érkezett Petra Marticot győzte le 6:4, 6:2 arányban.

Babos és Halep eddig egyszer játszott egymás ellen, két évvel ezelőtt a Római Teniszakadémián a Budapest Open negyeddöntőjében a román lány nyert 7:5, 6:1 arányban.