Simona Halep már a második fordulóban kiesett a Roland Garroson

Mirjana Lucic-Baroni következő ellenfele Alize Cornet lesz. Fotó: FFT

Mirjana Lucic-Baroni sima két játszmában győzte le a tavalyi finalista, 3. helyen kiemelt Simona Halepet. A horvát teniszezőnő következő ellenfele a francia Alize Cornet lesz.

Párosban a Babos, Mladenovic duó az új-zélandi,brit kettős adogatását egyből elvette, előnyüket pedig meg is tartották, és 6:4-re hozták az első szettet. A második játszmában is Timiék brékeltek először, 4:2-re is vezettek, de innen kiegyenlített az ellenfél, majd a vezetést is átvette és 5:6-nál két pontra volt a szettől.

A magyar, francia kettős azonban nem vesztette el lélekjelenlétét és rövidítésre mentették a játszmát. A tie-breakben 1-2-ről 6-2-re fordítottak.

Bár a Babos, Mladenovic páros a torna 3. helyén kiemelt duó a következő körben a nagyon rutinos Samantha Stosur, Daniela Hantuchova ausztrál, szlovák kettős lesz a mieink ellenfele.

Roland Garros, nők, páros, 1. forduló:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)-Marina Erakovic, Heather Watson (új-zélandi, brit) 6:4, 7:6(2)

Roland Garrros, nők, 2. forduló:

Donna Vekic (horvát)-Bojana Jovanovski (szerb) 6:4, 6:3
Annika Beck (német)-Paula Kania (lengyel) 6:2, 6:2
Alize Cornet (francia, 29.)-Alexandra Dulgheru (román) 6:2, 7:5
Mirjana Lucic-Baroni (horvát)-Simona Halep (román, 3.) 7:5, 6:1
Lucie Safarova (cseh, 13.)-Kurumi Nara (japán) 6:2, 6:0
Sabine Lisicki (német, 20.)-Daria Gavrilova (ausztrál) 6:1 után az orosz származású lány feladta.
Samantha Stosur (ausztrál, 26.)-Amandine Hesse (francia) 6:0, 6:1
Marij Sarapova (orosz, 2.)-Vitalija Diatcsenko (orosz) 6:3, 6:1

Elso kor kipipalva!!!:) nem volt konnyu meccs,de sikerult! Koszi Kiki#matrixvolleys#happy#RG2015First round win done!!:) wasnt easy,but we did it! Thanks Kiki#matrixvolleys#happy#RG2015

Posted by Babos Tímea on 2015. május 27.