Slimani győztes gólt fejelt az FC Porto ellen

Claudio Ranieri és Islam Slimani parolázik. Fotó: sportinglife.com

A labdarúgó Bajnokok Ligája 2. fordulójának első játéknapján csak az angol bajnok Leicester City tudta begyűjteni második győzelmét is. Zinedine Zidane bosszankodott a Dortmundban hagyott két pont miatt.

Claudio Ranieri csapata az első körben 3-0-ra nyert Bruges-ben, míg kedd este a King Power-stadionban egyetlen gól döntött a hazaiak javára. A győztes találatot a Leicester City két algériai játékosa hozta össze, a jobb szélen felfutó Riyad Mahrez beadását a kapu elé jó ütemben érkező Islam Slimani fejelte be Iker Casillas hálójába (1-0). A korábban a Sporting CP-ben szolgálatot teljesítő Slimani április 30-án az Estadio Do Dragaóban duplázott az FC Porto ellen. A 28 éves csatárnak ez volt a 4. találata a Bajnokok Ligájában, korábban a Sporting csapatában egy-egy gólt szerzett a Schalke 04, a Maribor és a CSZKA Moszkva ellen is.

A második játékrészben Iker Casillas Mahrez bal alsó sarokba tartó labdáját tolta oldalra. A hajrában Kasper Schmeichel öklözése után a kipattanó labdát a csereként pályára lépett Jesus Corona kapásból bombázta a jobb kapufára.

A címvédő Real Madrid 2-2-es döntetlent játszott Dortmundban, míg Nikolics Nemanja csapata, a Legia Warszava két góllal kikapott a Sporting CP vendégeként.

A német és a spanyol együttes összecsapása nagy iramban kezdődött, a címvédő madridiak szereztek vezetést a 17. percben Cristiano Ronaldo révén, a házigazda a szünet előtt kissé váratlanul egyenlített a madridiak kapusa, Keylor Navas nagy hibája után. A második félidőben mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, ezek közül a Real élt egy kínálkozó lehetőséggel: Benzema kettős kapufája után az első nemzetközi kupagólját szerző Raphael Varane ismét a Realnak szerzett vezetést, a 86. percben azonban a percek óta sántikáló Andre Schürrle beállította a 2-2-es végeredményt. A Real Madrid ezzel továbbra is nyeretlen Dortmundban.

„Nyilvánvalóan örülünk, hogy sikerült kihozni ebből egy döntetlent” – utalt Thomas Tuchel, a Borussia Dortmund vezetőedzője arra, hogy csapata kétszer volt hátrányban, és a végeredményt a 87. percben lőtt góllal állította be.

Az edző szerint az egy pontra rászolgáltak, már csak azért is, mert a Real Madrid ellen mindig nehéz hátrányból játszani. Kiemelte, hogy képesek voltak kétszer is visszakapaszkodni, ugyanakkor nem mindennel volt elégedett.
„Az jó, hogy kétszer egyenlíteni tudtunk, de időnként túl könnyen adtuk el a labdát. Jobban is játszhattunk volna” – tette hozzá.

Zinedine Zidane, a Real Madrid trénere  arról beszélt a találkozó után, hogy sajnálja a játékosait, mert jól futballoztak, de mégsem sikerült nyerniük. A mutatott játékra utalva azt mondta, hogy ilyen mérkőzést terveztek, az eredmény mégis csak döntetlen lett, amelynél többet érdemeltek.

„Ez nem jó eredmény, tekintetbe véve, hogy három perccel a rendes játékidő vége előtt előnyben voltunk. Azzal a céllal jöttünk ide, hogy jól futballozzunk, és jól is játszottunk. Eredményesen akartunk védekezni, és ez szinte végig sikerült is”
 – kesergett.

[Customads id=646335]
Bajnokok Ligája

E csoport:

CSZKA Moszkva – Tottenham Hotspur 0-1 (0-0)
Gól: Heung-Min Son (71.)

AS Monaco  – Bayer Leverkusen 1-1 (0-0)
Gól: Kamil Glik (90.), ill. Javier Hernandez (73.)

F csoport:

Borussia Dortmund – Real Madrid 2-2 (1-1)
Gól: P. Aubameyang (43.), A. Schürrle (87.), ill. C. Ronaldo (17.). Varane (68.)

Sporting CP – Legia Warszawa 2-0 (2-0)
Gól: Bryan Ruiz (28.), Bas Dost (37.)

G csoport:

Leicester City  – FC Porto 1-0 (1-0)
Gól: Islam Slimani (25.)

FC Köbenhavn – Club Brugge 4-0 (0-0)
Gól: Denswil (53., öngól), Delaney (64.), F. Santander (69.), M. Jörgensen (90.)