Sloane Stephens kiütötte Muguruzát

A US Open címvédő Sloane Stephens 6:3, 6:4 arányban nyert a wimbledoni címvédő Garbine Muguruza ellen a Miami Open nyolcaddöntőjében.

Muguruza Miamiban ötödik alkalommal kapott ki a 4. fordulóban, a spanyol lány 2012-ben, 2013-ban, 2016-ban és 2017-ben is megtorpant a negyeddöntő kapujában.

Az amerikai teniszező a negyeddöntőben Angelique Kerber ellen folytathatja. A német lány szetthátrányból fordítva győzött a kínai Yafan Wang ellen.

A Roland Garros győztes Jelena Ostapenko sima két játszmában győzte le a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitovát. A lett teniszező következő ellenfele Jelina Szvitolina (ukrán, 4.) lesz, aki egymás után két ausztrál teniszezőt búcsúztatott, Gavrilova után legyőzte Ashleigh Barty-t is.

A Miami Open bajnokai közül Victoria Azarenka 6:2, 6:2 arányban nyert Agnieska Radwanska ellen, míg Venus Williams szetthátrányból fordítva győzte le a címvédő Johanna Kontát.

A legnagyobb meglepetést Danielle Collins okozta, aki szintén szetthátrányból fordítva nyert az olimpiai bajnok Monica Puig ellen. A 24 éves floridai lány a selejtezőben nyert két mérkőzést, majd a főtáblán legyőzte a román Begut, a szintén amerikai CoCo Vandeweghe-t, majd szetthátrányból fordítva győzött a horvát Donna Vekic ellen.

Miami Open

Nők,

Nyolcaddöntő:

Victoria Azarenka (fehérorosz, WC)-Agnieska Radwanska (lengyel, 30.) 6:2, 6:2
Karolina Pliskova (cseh, 5.)-Zarina Diyas (kazah) 6:2, 2:1-nél Diyas sérülés miatt feladta.

Negyeddöntő:

Karolina Pliskova (cseh, 5.)-Victoria Azarenka (fehérorosz, WC)
Sloane Stephens (amerikai, 13.)-Angelique Kerber (német, 10.)
Jelena Ostapenko (lett, 6.)-Jelina Szvitolina (ukrán, 4.)
Venus Williams (amerikai, 8.)-Danielle Collins (amerikai, Q)

Férfiak, 3. forduló:

Fernando Verdasco (spanyol, 31.)-Thanasi Kokkinakis (ausztrál, Q) 3:6, 6:4, 7:6(4)
Pablo Carreno Busta (spanyol, 16.)-Steve Johnson (amerikai) 6:4, 6:4
Tomas Berdych (cseh, 10.)-Frances Tiafoe (amerikai) 7:6(2), 2:6, 4:5-ös állásnál sötétedés miatt félbeszakadt
Kevin Anderson (dél-afrikai, 6.)-Karen Hacsanov (orosz, 32.) 4:6, 6:2, 6:3
Alexander Zverev (német, 4.)-David Ferrer (spanyol, 28.) 2:6, 6:2, 6:4
Nick Kyrgios (ausztrál, 17.)-Fabio Fognini (olasz, 15.) 6:3, 6:3
Denis Shapovalov (kanadai)-Sam Querrey (amerikai, 11.) 6:4, 3:6, 7:5
Borna Coric (horvát, 29.)-Jack Sock (amerikai, 8.) 5:7, 7:6(4), 6:3

Fernando Verdasco (spanyol, 31.)-Pablo Carreno Busta (spanyol, 16.)