Soproni siker a Bourges ellen

Aleksandra Crvendakic. Fotó: Tóth Zsombor/wb-sopron.com

A Sopron hazai pályán nyolc ponttal felülmúlta a Bourges csapatát szerdán a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában. Az Európa Kupában a PEAC nyerte a PINKK ellen  a pécsi rangadót.

A magyar bajnok a nyitófordulóban kétszeri hosszabbítás után nyert a lengyel Polkowice vendégeként, majd a múlt héten 21 pontos vereséget szenvedett a címvédő Jekatyerinburgnál. A Bourges már régi ismerősként érkezett Sopronba, mivel a két gárda 1999 és 2010 között 14-szer találkozott egymással, ezek során hazai szempontból 889-983 volt a pontarány. A francia együttes a második vonalnak számító Európa Kupa címvédője, és két kör után veretlenül állt az Euroligában.

8-2-vel kezdett a Bourges. Sterbenz időkérése után George kivételével a hazai kezdő ötös minden játékosa betalált, s 8-0-val fordított az Uniqa, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok. A nyitó etap végén Fegyverneky ügyes kosaraival 4 pontos előnyt szereztek a hazaiak.

A A második szakasz elején gyorsan ledolgozta hátrányát a Bourges, kellett a padról érkező Aleksandra Crvendakic két triplája. Utána azonban jó 4 perces hazai kosárcsend következett, egy 9-0-val fordított, s a félidőben 4 ponttal vezetett a Bourges.

A második félidő elejln gyorsan 10 pontosra nőtt a magyar bajnok hátránya. Fegyverneky Zsófia és Sara Krnjic próbálta versenyben tartani a Sopront, amely a szakasz végén Crvendakic kosarával 7-re jött föl.

A befejező etapot káprázatosan kezdte a Sopron. Yvonne Turner és Crvendakic remek megmozdulásaival minimálisra csökkentette hátrányát, majd a rövid időn belül két duplát és egy triplát beemelő Dubei Debóra vezetésével átvette a vezetést. 15-3-at repesztett három és fél perc alatt az Uniqa. A szakasz közepén volt egy kis hullámvögy, 3 pontra feljött a Bourges, de 2 perccel a vége előtt Turner gyönyörű triplája megadta a kegyelemdöfést az Európa-kupa címvédőjének, szédületes negyedik negyedével érte el bravúros győzelmét az Uniqa.

Sterbenz László: Három meccs után kétszer annyi győzelmünk van az Euroligában, mint tavaly. Öveges professzor sem tudná jobban szemléltetni, mi zajlik nálunk. 11 pontos hátránynál is tudtunk sebességet váltani, és emellett a két fiatal, Dubei-Crvendakic páros teljesítménye is kellett a győzelemhez!”

Yvonne Turner: Az Euroligában gyors játékra van szükség, erre törekedtünk gyors lábmunkával dolgoztunk, és küzdöttünk az utolsó másodpercig, ahogy edzőnk kérte.”

Sterbenz László együttese december elsején – az Európa-bajnoki selejtezők után – Oroszországba, az Orenburghoz látogat.

Női kosárlabda Euroliga, B csoport, 3. forduló:

Uniqa Sopron – Bourges (francia) 77-69 (20-16, 12-20, 14-17, 31-16)
Sopron: FEGYVERNEKY 15/6, Drammeh 2, TURNER 21/3, George 5/3, Krnjics 12. Csere: CRVENDAKICS 15/9, Dubei 7/3.
Bourges: TANQUERAY 11/9, Salagnac 4, LEEDHAM 12, DOS SANTOS 19, Alexander 8. Csere: Johannes, Bojovics 2, Tchatchouang 6, Chartereau 2, Chevaugeon 5/3.
Legtöbb lepattanó: Krnjic 9, ill. C. Dos Santos 13.
Legtöbb assziszt: Turner 8, ill. M. Bojovic 8.

A PEAC nyerte a pécsi párharcot

A PINKK-Pécsi 424 hazai pályán kikapott a PEAC-Pécstől szerdán a női kosárlabda Európa Kupa harmadik fordulójának magyar mérkőzésén.

A nyeretlen csapatok összecsapásán a vendégek gyakorlatilag a nagyszünetre eldöntötték a találkozót, hiszen két negyedet követően 14 ponttal vezettek.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Sanja Mandic volt 17 ponttal.