Soproni siker a Polkowice ellen

Yvonne Turner

Yvonne Turner (Uniqua Sopron) 34 pontig jutott. Fotó: fibaeurope.com

Az Uniqa Sopron hazai pályán tizenkét ponttal nyert a Polkowice ellen szerdán a női kosárlabda Euroliga B csoportjának nyolcadik fordulójában. A Győr sima vereséget szenvedett a cseh USK Praha otthonában.

A magyar bajnok a tabella hatodik helyén 3/4-es győzelmi mérleggel várta az összecsapást, míg a sereghajtó Polkowice eddig valamennyi mérkőzését elvesztette. Az Euroliga nyitófordulójában Sterbenz László együttese kétszeri hosszabbítás után 90-82-ra nyert a lengyeleknél, akik azóta kétszer is edzőt váltottak.

A soproni tréner ezúttal sem számíthatott a súlyos térdsérülést szenvedett, svéd Binta Drammeh-re, akinek helyére a két év után visszatérő Shenise Johnson érkezett, s az amerikai légiós a Polkowice ellen mutatkozott be a nemzetközi porondon.

Jól kezdett a Sopron, az első negyedben már tíz ponttal is vezetett, a lengyelek azonban hamar visszazárkóztak (18-18). A második játékrészben magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a hazaiak, akik egy 15-0-s rohammal, a végül 34 pontig jutó Yvonne Turner vezetésével magabiztos, 17 pontos előnybe kerültek, amely a félidőre még nőtt eggyel.

A fölényes félidei vezetés után a Polkowice a PINKK-Pécsi 424-ben is megfordult amerikai Jamierra Faulkner pontjaival előbb tíz pontnál kisebbre csökkentette a különbséget (58-50), majd az utolsó negyedben öt pontra is megközelítette a magyar csapatot, ám a hazaiak végül végig vezetve megszerezték a győzelmet.

A mérlegét ötven százalékosra javító Sopron egy hét múlva az éllovas orosz Jekatyerinburgot fogadja.

A csoportkör végén az első négy továbbjut a negyeddöntőbe, az ötödik és hatodik az Európa Kupában folytatja, az utolsó két együttes pedig befejezi szereplését.

Női kosárlabda Euroliga, B csoport, 8. forduló:

Uniqa Sopron – CCC Polkowice 76-64 (23-20, 25-10, 10-20, 18-14)
Sopron: Yvonne Turner 34/15, Shenise Johnson 20/3, S. Krnjic 13, A. Crvendakic 6, Fegyverneky 1. Csere: Határ 2.
Polkowicze: Jamierra Faulkner 17/9, V. Musina 10/6, M. Rezan 5, M. Leciejewska 2, M. Ortiz – . Csere: Isabelle Harrison 26, E. Gala 4.
Legtöbb lepattanó: Shenise Johnson 10, ill. Isabelle Harrison 12.
Legtöbb assziszt: Shenise Johnson 4, ill. Jamierra Faulkner 4.

Brianna Kiesel és

Brianna Kiesel és Tereza Vjoralova. Fotó: fibaeurope.com

Győri vereség Prágában

A forduló előtt a Győr egy győzelemmel és hat vereséggel a hetedik helyen állt, míg a prágaiak 5/2-vel a harmadik helyről várták a folytatást.

A győriek már az első negyedben sem tudtak lépést tartani a csehekkel, akik hamar tíz pontnál is nagyobb előnyt alakítottak ki, a félidőben pedig 14 ponttal vezettek. A harmadik negyedben, ha nem is sokkal, de tovább nőtt a különbség a csapatok között, és mivel a prágaiak a záró játékrészben sem vettek vissza a tempóból, fölényesen nyertek.

Völgyi Péter vezetőedző együttese jövő csütörtökön az olasz Schiót fogadja.