Soproni vereség a címvédő Jekatyerinburgtól

Shenise Johnson volt a legeredményesebb soproni játékos. Fotó: fibaeurope.com

A Sopron hazai pályán 26 ponttal kikapott a címvédő orosz Jekatyerinburgtól szerdán a női kosárlabda Euroliga B csoportjának kilencedik fordulójában. Az Európa Kupában a PEAC-Pécs négy ponttal kikapott hazai pályán a Galatasaray-tól.

A magyar bajnok a tabella ötödik helyén 4/4-es győzelmi mérleggel várta az összecsapást, míg a Jekatyerinburg 7/1-gyel állt a B csoport élén. November elején Sterbenz László együttese 82-61-re kikapott az uráli városban. A két gárda 2003 óta 13-szor találkozott, ebből a magyarok négy meccset nyertek meg.

A különgéppel érkezett oroszoknál – akik a legmagasabb költségvetéssel büszkélkednek a mezőnyben – olyan sztárok szerepelnek, mint a négyszeres olimpiai és kétszeres világbajnok, ötszörös Euroliga-győztes amerikai Diana Taurasi, a Rióban szintén olimpiai aranyérmes Brittney Griner, a WNBA-bajnok Kristi Toliver, a háromszoros WNBA-bajnok Deanna Nolan, az Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki második spanyol Alba Torrens vagy a háromszoros Eb-aranyérmes és kétszeres vb-második orosz Olga Artesina.

Ehhez képest a szerdai mérkőzés első felében nem érződött a két csapat kerete közötti különbség, a soproniak remekül játszottak, bátran és pontosan dobtak, ennek eredményeként a nagyszünetben egy ponttal vezettek (44-43). A folytatásra viszont alapvetően megváltozott a játék képe, a vendégek védekezése feljavult, emiatt a hazaiak a harmadik és a negyedik negyedben is csak hat pontot tudtak dobni, így végül fölényesen győzött a Jekatyerinburg.

Sterbenz László, a Sopron vezetőedzője: „Az első félidőben a képességeink szintje felett játszottunk, a szünet után pedig ők úgy védekeztek, ahogy a képességeik megengedik.”

Olaf Lange, a Jekatyerinburg vezetőedzője: „Gratulálok a Sopronnak! Az egyik legjobb játékosuk nélkül is remekül küzdöttek, és nagyon jó első félidőt produkáltak, megnehezítették a dolgunkat. Nem a kellő intenzitással kezdtünk, nem helyeztünk nyomást az ellenfélre, aki ezt jó munkával, pontos dobásokkal megbüntette. A szünet után elkezdtünk magas színvonalon védekezni, és minden megfordult. Ilyen egyszerű az egész.”

Shenise Johnson: A szünet után emeltek a védekezésükön, mellyel szemben nem adtunk támadásban jó blokkokat, így nem voltak tiszta helyzeteink. Persze, amikor Brittney Griner áll a védőfal közepén a szuper hosszú kezeivel, akkor nagyon nehéz passzolni, eldobni a labdát, egyáltalán jó döntést hozni. A védekezésünk se volt elég masszív a szünet után, és idővel az önbizalmunk szintje is esett.”

A Sopron egy hét múlva a Bourges-hoz látogat Franciaországba.

A csoportkör végén az első négy továbbjut a negyeddöntőbe, az ötödik és hatodik az Európa Kupában folytatja, az utolsó két együttes pedig befejezi szereplését.

Női kosárlabda Euroliga, B csoport, 9. forduló:

Uniqa Sopron – UMMC Jekatyerinburg 56-82 (20-23, 24-20, 6-14, 6-25)
Sopron: Fegyverneky 12, Johnson 14/3, Dubei 2, Crvendakic 12/6, George 6. Csere: Határ 8, Krnjic 2, Weninger – .
UMMC: Toliver 8/6, Taurasi 13/9, Arteshina -, Lyttle 6, Griner 22. Csere: Meesseman 13, Torrens 7, Nolan 6, Belyakova 3/3, Vieru 2, Baric 2.
Legtöbb lepattanó: Crvendakic 9, ill. Griner 9.
Legtöbb assziszt: Fegyverneky 6, ill. Taurasi 7.

Jessica Kuster és P. Demirok. Fotó: fibaeurope.com

Pécsi hátrány a nyolcaddöntőben

A PEAC-Pécs négy ponttal kikapott hazai pályán a Galatasaray-tól szerdán a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A pécsiek 3/3-as győzelmi mérleggel jutottak tovább a csoportkörből, míg az isztambuli gárda még nem kapott ki az EK-ban.