Sorozatban hetedszer Magyar Kupa győztes az MKB-MVM Veszprém

Szeged_VeszpremA Veszprém nyerte a férfi kézilabda Magyar Kupát: a címvédő csapat a pécsi négyes döntő vasárnapi fináléjában négy góllal verte a Szegedet.

A Bajnokok Ligájában is a négyes döntőbe jutott Veszprém az első félidő közepére négygólos előnyt harcolt ki (9-5). Juan Carlos Pastor időt kért, rendezte a sorokat, a Szeged pedig sorozatban négy gólt szerezve egyenlített (9-9). Masszívan védekeztek a csapatok, nagy iramban komoly küzdelem zajlott a pályán, a veszprémiek egytalálatnyi előnnyel fejezték be ezt a játékrészt (12-11).

A második félidő elején pár percig tartotta még a lépést a Veszprémmel a Szeged, de 18-14-nél Pastor megint kénytelen volt elmagyarázni játékosainak, miként tudnák feltartóztatni ellenfelüket. Ezúttal azonban nem használtak a szavai, legalábbis a címvédő csapat növelte előnyét, a 48. percben már hét góllal vezetett (22-15). Innen pedig nem volt visszaút a szegediek számára.

A Magyar Kupában sorozatban negyedszer jött össze a Veszprém-Szeged döntő. A Veszprém a 2008-as finálé óta nem kapott ki. Akkor éppen a Szeged kaparintotta meg előle a kupát.

A Veszprém sorozatban hetedik, összességében pedig 24. hazai kupadiadalát aratta.

Carlos Ortega: – Az első félidőben akadozott a támadójátékunk, de a másodikban már olyan teljesítmény nyújtottunk, amivel fel tudtuk őrölni a Szegedet. A Szeged évről évre fejlődik, nagyon boldog vagyok, hogy idén is legyőztük őket. Az utóbbi időben Mikler kapott több játékidőt, ma Alilovic jutott szóhoz, aki élt is a lehetőséggel.

Nagy László: – A Szeged-Veszprém mérkőzések hangulata mindig rendkívüli, így volt ez ma is. Nagyon boldogok vagyunk, hogy idén is nekünk sikerült megnyernünk a kupát. Azt gondolom, hogy mindenki hozzátette a maga részét a sikerhez. Nem volt könnyű a találkozó, hiszen egy nagyon harcos Szegeddel találkoztunk ma.

Mirko Alilovic: – Gratulálok a csapatomnak, nagyot harcoltunk ma. A Szeged egy kiváló gárda, nehéz dolgunk volt ellenük. Úgy vélem, hogy a második játékrészben nyújtott teljesítményünknek köszönhetően tudtunk nyerni.

Gulyás Péter: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Mindkét együttes a védekezésre építette a taktikáját. Úgy gondolom, hogy a stabilabb kapusteljesítményünk és jobb védekezésünk miatt tudtuk nyerni. A Tisza-partiak folyamatosan fejlődnek, a folytatásban még keményebb meccsekre számítok ellenük.

Juan Carlos Pastor: – Gratulálok a Veszprémnek. Véleményem szerint a kapuskülönbség döntött mi a riválisunk javára. Úgy tűnik azonban, hogy hiába játszunk magas szinten, lehetetlen Magyarországon bármilyen kupát nyernünk.

Bomba Magyar Kupa négyes döntő, finálé:

MKB-MVM Veszprém – MOL-Pick Szeged 26-22 (12-11)
Gól: Ilics 6(1), Marguc 5(1), Nagy L. 5, Sulic 4, Iváncsik G. 2, Gulyás 1, Chema Rodriguez 1, Ruesga 1, Zeitz 1, ill. Balogh 5, Källman 5, Ancsin 3, Bombac 3, Ilyés 2, Robledo 2, Zubai 2.